IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

cine imi poate spune si mie?

This topic is about cine imi poate spune si mie?, the author, Mehedinta68143, wrote about: sunt un proaspat proprietar de hyundai accent 1.3i+. am descoperit ca nu sunt luminate cand se aprinde pozitia, cutia de acte, butonul de blocare al g ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> cine imi poate spune si mie?
Mehedinta68143
post Feb 13 2006, 02:51 PM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 19
Joined: 13-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 68.136



sunt un proaspat proprietar de hyundai accent 1.3i+. am descoperit ca nu sunt luminate cand se aprinde pozitia, cutia de acte, butonul de blocare al geamurilor(de la sofer), precum si cel de reglare a oglinzilor. asa e din fabrica sau cand mi s-a montat alarma + linia audio s-a intamplat ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zetics40545
post Feb 13 2006, 06:39 PM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 298
Joined: 16-February 05
From: Bucuresti
Member No.: 40.538



Din cite stiu, reglajul pt oglinzi nu are iluminare, cred ca nici torpedoul, in schimb comenzile geamurilor electrice sigur sint iluminate (cel putin asa e la mine)


--------------------
Daewoo Matiz E A/C 0.8 6v (!) :) 48CP '06;
Hyundai Accent 1.6 16v 105CP '05;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oltetz67259
post Feb 14 2006, 07:49 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 3-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 67.252



corect, nici torpedoul si nici reglajul oglinzilor nu au lumini. Cred ca nici comenzile geamurilor. Oricum miine verific.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mehedinta68143
post Feb 15 2006, 12:28 PM
Post #4


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 19
Joined: 13-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 68.136



mersi ptr raspunsuri.m-am linistit.
:brilsmurf:
acum am avut ocazia sa testez si abs-ul. se aude un zgomot ciudat cand intra in actiune dar din cate am inteles asa e normal. in rest, deocamdata merge super bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei66623
post Feb 15 2006, 09:50 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 28-January 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 66.616



corect.asa e cand franezi si sistemul ABS intra in functiune.Zgomotul e ciudat,si chiar ajunge sa te sperie.am citit intr-o statistica publicata nush pe unde ca abs-ul este raspunzator de un nr mare de accidente tocmai din cauza zgomotului si a feedback ului pe care il are,din cauza ca soferii se sperie cand il aud si iau piciorul de pre frana.tot ce trebuie sa faci e sa apesi cu putere in pedala de frana fara nici cea mai mica jena,adica sa o calci cu simt de raspundere barbateste.Nimic rau nu se poate intampla,in cel mai nasol caz opresti motorul eventual...traiasca abs ul desi mie personal mi se pare o porcarie de sistem
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 02:41 PM