Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cine imi poate spune si mie?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Hyundai
Mehedinta68143
sunt un proaspat proprietar de hyundai accent 1.3i+. am descoperit ca nu sunt luminate cand se aprinde pozitia, cutia de acte, butonul de blocare al geamurilor(de la sofer), precum si cel de reglare a oglinzilor. asa e din fabrica sau cand mi s-a montat alarma + linia audio s-a intamplat ceva?
Zetics40545
Din cite stiu, reglajul pt oglinzi nu are iluminare, cred ca nici torpedoul, in schimb comenzile geamurilor electrice sigur sint iluminate (cel putin asa e la mine)
oltetz67259
corect, nici torpedoul si nici reglajul oglinzilor nu au lumini. Cred ca nici comenzile geamurilor. Oricum miine verific.
Mehedinta68143
mersi ptr raspunsuri.m-am linistit.
:brilsmurf:
acum am avut ocazia sa testez si abs-ul. se aude un zgomot ciudat cand intra in actiune dar din cate am inteles asa e normal. in rest, deocamdata merge super bine.
andrei66623
corect.asa e cand franezi si sistemul ABS intra in functiune.Zgomotul e ciudat,si chiar ajunge sa te sperie.am citit intr-o statistica publicata nush pe unde ca abs-ul este raspunzator de un nr mare de accidente tocmai din cauza zgomotului si a feedback ului pe care il are,din cauza ca soferii se sperie cand il aud si iau piciorul de pre frana.tot ce trebuie sa faci e sa apesi cu putere in pedala de frana fara nici cea mai mica jena,adica sa o calci cu simt de raspundere barbateste.Nimic rau nu se poate intampla,in cel mai nasol caz opresti motorul eventual...traiasca abs ul desi mie personal mi se pare o porcarie de sistem
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.