IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Sfat: Audi A6 2.8

This topic is about Sfat: Audi A6 2.8, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Sfat: Audi A6 2.8
Adi66540
post Jan 26 2006, 11:14 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 26-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 66.533



Salutare,


Am o oferta sa cumpar un Audi A6, fabricat in 1997, 165.000 km, nelovit, motor de 2.8 l, 128 kW (174 CP), cutie manuala, rulat numai in Vest, la incredibilul pret de... 3500 EUR. Masina e luata de la firma specializata, deci eu inclin sa cred ca nu e furata. Intrebarile mele ar fi urmatoarele:

1. Merita sa dau 3500 EUR acum si sa string din dinti la fiecare reparatie? O estimare a cheltuielilor viitoare de intretinere (nu iau in calcul benzina, care ma va usca) imi poate oferi cineva?
2. Masina poate fi inscrisa in Romania?
3. Daca nu poate fi inscrisa, care e exact sistemul cu "conducere cu procura"? Am inteles ca daca proprietarul in acte este un strain, el iti poate da procura ca poti sa conduci masina in strainatate (adica inclusiv in Romania), doar ca nu poti sa faci treaba asta mai mult de 90 de zile consecutiv. Altfel zis, o data la trei luni hop pina la Giurgiu-Ruse si inapoi.
4. Daca ramin in situatia de la punctul 3, adica masina este inscrisa in strainatate, o pot asigura in Romania?

Merci frumos, eu imi rod unghiile ca nebunu' pe-aici si nu stiu ce sa fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 05:14 AM