IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

roata de rezerva la a4, in loc de spray

This topic is about roata de rezerva la a4, in loc de spray, the author, Marius52549, wrote about: Caut sa cumpar roata de rezerva pt Audi A4, cu janta originala, model de serie din 2002 incoace. Nu ma bazez pe sprayuri. Daca tot am deschis discutia ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> roata de rezerva la a4, in loc de spray
Marius52549
post Aug 11 2005, 01:30 PM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 3-August 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 52.542



Caut sa cumpar roata de rezerva pt Audi A4, cu janta originala, model de serie din 2002 incoace. Nu ma bazez pe sprayuri. Daca tot am deschis discutia, expuneti-va opiniile despre spray-urile cu care sunt echipate masinile mai noi, si care inlocuiesc roata de rezerva ....Sunt eficiente ? Mai ales la drumurile noastre ...?

MARiUS =)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Watcher
post Aug 11 2005, 01:57 PM
Post #2


CFO
******

Group: Membri
Posts: 2.695
Joined: 10-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 32.254



In primul rand trebuie sa fie clar ca sprayurile respective se pot folosi doar pentru rotile 'intepate' - adica atunci cand treci peste cuie, cioburi, etc.
Daca iti tai roata in linia de tramvai, orice fier-beton, sau daca faci pana pentru ca ai da prea are in groapa/bordura sprayurile nu ajuta.

In rest - fara sa folosesc !! - pare o idee interesanta. Dar nu cred ca as da bani pe asta, mai ales la preturile din lista de optionale pt masini noi.


--------------------
Avensis 2.2D4D, PatrolGR RD28TI, cu cutie manuala.
In cautare de masina spectaculoasa, veche si de toata ziua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marius52549
post Aug 11 2005, 02:38 PM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 3-August 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 52.542



Am achizitionat masina SH, full-options, deci spray-ul era deja acolo, intr-un compartiment special in care are putea sta si roata de rezerva. Un prieten a cumparat si el un Audi A4, tot asa ,dotat numai cu spray in loc de roata de rezerva.
Evident m-am gandit la liniile noastre de tramvai si de aia am zis ca imi caut o janta de A4 originala model 2002-2004


--------------------
A4, 1.9 TDI 131 CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 30th April 2024 - 05:27 PM