IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Stie cineva cat de seriosi sunt cei de la Omniasig-Asirag ?

This topic is about Stie cineva cat de seriosi sunt cei de la Omniasig-Asirag ?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Stie cineva cat de seriosi sunt cei de la Omniasig-Asirag ?
Alex35520
post Jun 21 2005, 02:40 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 30
Joined: 9-November 04
From: Bucuresti
Member No.: 35.513



Problema e simpla in aparenta: masina mi-a fost lovita de unul care avea RCA la Omniasig-Asirag (nu Omniasig SA !!!)

Ei nu au contract decat cu un singur service la care nu-mi vine sa las masina pentru ca nu am incredere.

Intrebare: daca aleg sa mi-o repar pe banii mei (nu am casco) la Porsche, ce sanse sunt sa fiu plimbat sute de ani pana-mi vad banii inapoi sau ce sanse sunt sa nu-i mai vad pe toti sau deloc ?

In principiu ar trebui sa fie simplu: eu nu vreau sa mi-o repar la un service cu care au ei contract si caruia sa-i poata vira banii direct, fara ca eu sa cheltui ceva, deci mi-o repar pe banii mei si le duc facturile, devizul si ce-o mai trebui. Ei s-ar presupune ca ar trebui sa fie de acord cu facutrile si in cateva zile sa-mi dea inapoi banii. Dar nu stiu de ce mi se pare ca lucrurile se pot complica foarte usor si am zis ca-i mai bine sa intreb cum ar trebui procedat.

A avut cineva vreo experienta de genul asta ?

Multumesc mult,

Alex
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 09:07 AM