IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Daihatsu Cuore

This topic is about Daihatsu Cuore, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Daihatsu Cuore
Emanuel1
post Aug 6 2003, 05:48 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 5-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.895



Hello,
Imi puteti spune si mie ceva pareri despre acest model de Daihatsu. Am vazut ca este un fel de Matiz japonez cu o multime de dotari la acelasi pret cu matizul nostru, daca nu chiar mai ieftin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
moldy007
post Jan 15 2010, 07:56 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 15-January 10
Member No.: 123.108



Sunt proprietar de Cuore VII , fabricat la sfirsitul anului 2003.I-mi place mult masinuta, este foarte economica, mai ales inafara orasului-3.9 l/100Km.Am luat-o lovita in fata, cu 28000km si 1300euro.Am luat piese originale din Germania , au fost mult mai ieftine decit am crezut, si mult mult mai ieftine decit la noi.Motorul este de 989cmc/58CP dar se simte mult mai puternic, avind cutia bine armonizata cu el.1-2 mai scurte, 3 universala- merge de la 30 la 130km/h daca trebuie.Motorul este acalasi ca pe aygo ,totusi avind diferenta de putere (putin mai mare..) este si nepoluanta 114 gr CO..... am platit TAXA putin peste 300ron!!! In briful german scria euro 4 ;5L . Masina ar fi euro 5 dar in 2003 nu se stiau exact specificatiile de la euro5 , de aia a primit litera L.Normal ca la noi RAR-ul l-a facut 4 din start.
De altfel Daihatsu fabrica cele mai performante catalizatoare......modelul mai nou aparut in 2007 are acelasi motor dar cu 70 CP , consum de carburant si cu poluare si mai mic.
Daihatsu este o firma veche din 1907 si din 1967 a fost indrumata de toyota care a devenit proprietar total din 1999.
Calitativ este o masina buna cu tehnica de virf-motor cu 4 supape pe cilindru si distributie variabila.Plasticele sunt simple, ieftine, dar nu ma deranjeaza.Varianta mea e cea mai putin echipata ,dar am totusi volan reglabil pe inaltime,deschidere usa benzina si usa portbagaj la buton.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 03:15 PM