IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

PROIECTOARE!

This topic is about PROIECTOARE!, the author, Val35101, wrote about: Sunt uimit foarte tare cind vad ce reactii ("E prea complicat" ) au oamenii pe care i-am intrebat de montajul unor proiectoare pe Opel Astra 1.7 TDI : ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> PROIECTOARE!
Val35101
post Mar 31 2005, 11:19 AM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 30-October 04
From: Bucuresti
Member No.: 35.094



Sunt uimit foarte tare cind vad ce reactii ("E prea complicat" ) au oamenii pe care i-am intrebat de montajul unor proiectoare pe Opel Astra 1.7 TDI
:bash:
Imi vine foarte greu sa cred ca e asa complicat de montat , in sensul ca sunt lucruri , cred eu mult mai complicat de facut decat asta si nu se plinge nimeni.
Vreau si eu sfaturi si mai ales pe cineva care sa imi monteze 2 proiectare in bara de la Opel.
Vreau sa imi cumpar proiectoare de la Opel Vectra sau Audi (A8) sau orice alt tip de masinia pt ca cele originale de Opel Astra sunt naspa.


--------------------
In fiecare zi ma destept cite putin .
Opel Astra G 1.7 DTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gigi42944
post Mar 31 2005, 05:44 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 23-March 05
From: Galati (Galati)
Member No.: 42.937



Si eu am vrut sa fac la fel ca tine. La Caravanul meu nu era optiunea asta, desi fara 2 ,3 alte optiuni ar fi fost full. Cand am vrut sa le montez, mi-a "dat-o" unul la stilul : Schimbam bara ca e greu de gaurit, ca nu se potrivesc locasurile; Culmea, ca el ar fi recomnadat la altii fix proiectoarele de Astra. Cica pot fi inlocuite becurile.

Am fost la service, si le-am montat, cu becuri diferite. Se simte diferentza! Iti recomand sa nu inlocuiesti proiectoarele, ci doar becurile. Se potrivesc frumos aalea originale! Parerea mea... blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Val35101
post Apr 6 2005, 09:58 AM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 30-October 04
From: Bucuresti
Member No.: 35.094



Salut Gigi
In sfarsit cineva raspunde, lasa-mi si mie nr tau de telefon la adresa mea de e-mail (georgevali@k.ro) pentru ca vreau sa te intreb mai multe.
Bleumarin e si Opelul meu.
Dupa cautari de citeva zile am ajuns la concluzia ca proiectoarele de Opel Astra care sunt de drum nu sunt asa naspa si cred ca o sa imi pun din astea,ce nu imi convine e ca sunt vreo 9 milioane perechea.


--------------------
In fiecare zi ma destept cite putin .
Opel Astra G 1.7 DTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Val35101
post Apr 12 2005, 12:09 PM
Post #4


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 30-October 04
From: Bucuresti
Member No.: 35.094



QUOTE(Val35101)
Salut Gigi
In sfarsit cineva raspunde, lasa-mi si mie nr tau de telefon la adresa mea de e-mail (georgevali@k.ro) pentru ca vreau sa te intreb mai multe.
Bleumarin e si Opelul meu.
Dupa cautari de citeva zile am ajuns la concluzia ca proiectoarele de Opel Astra care sunt de drum nu sunt asa naspa si cred ca o sa imi pun din astea,ce nu imi convine e ca sunt vreo 9 milioane perechea.






Mi-am cumparat cu 2.100.000 de la Ai si sunt multumit mai imi trebuie becuri H3 dar de care sa iau?


--------------------
In fiecare zi ma destept cite putin .
Opel Astra G 1.7 DTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Val35101
post May 6 2005, 12:16 PM
Post #5


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 30-October 04
From: Bucuresti
Member No.: 35.094



am cumparat proiectoare, becuri, releu si tot astept sa mi le monteze cineva- nu imi vine sa cred ca numai eu am problema asta.
Singurii care au zis ca stiu sa monteze proiectoare din Bucuresti pe unde am incercat timp de 1 luna si ceva continuu au fost cei de la DIBAS care ma amina.


--------------------
In fiecare zi ma destept cite putin .
Opel Astra G 1.7 DTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 01:13 PM