IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

faruri/stopuri optice pentru modele mai vechi?

This topic is about faruri/stopuri optice pentru modele mai vechi?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> faruri/stopuri optice pentru modele mai vechi?
CZY
post Nov 16 2004, 12:21 AM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 96
Joined: 9-November 04
From: Bucuresti
Member No.: 35.531



Ciao,

Am un Ford Mondeo seria I si nu gasesc oferte de tuning pentru acesta. Este totusi un model foarte fiabil, cu motor Zetec 1.6V si tare mi-ar place sa-l pun la punct estetic vorbind.
Are jenti de tabla cu 185/65 R14. A montat cineva ceva mai mare/lat pe modelul acesta? Ce talon a ales?
Ma poate ajuta cineva? thx!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Alex-F1
post Jan 12 2005, 02:19 PM
Post #2


THE GODFATHER
******

Group: Membri
Posts: 3.845
Joined: 8-August 04
From: Timisoara
Member No.: 30.528



Da, Echo, ai dreptate, jentile pe 15 ar fi suficient, caci la jentile pe 16 ar trebui talon mai mic si atunci creste si riscul de a indoi janta la un gropan mai serios :shock: ! Plus ca intr-adevar un talon mai mic scutura mai tare, in schimb masina sta mai bine in viraje, dar nu e cazul pe drumurile noastre sa vorbim de viteze prea mari! Depinde de preferintele omului.....ceva de genul ca gusturile nu se discuta, adica stiu persoane carora le place ca masina sa se legene ca o barca, in timp ce altii vor ca masina sa fie teapana....vibrator cum spuneai tu laugh.gif Ca latime 195 ar fi suficient pe fata, sa nu fie prea grele pt. directie, plus ca se pierde la acceleratie, creste putin si consumul, in schimb va scadea distanta de franare in cazul unor frane violente, iar pe spate merge si 215, dar io cred ca atinge in aripa cu masina incarcata + balans, dar asta e iarasi la aprecierea omului!
@CZY: man, Mondeo cu portbagaj normal (3 volume) arata si mai fain cu un tuning (parerea mea) si chiar sunt surprins sa aud ca in asa un oras ca Bucurestiul sa nu existe cateva firme de tuning.... :shock: chiar nu-mi vine sa cred......poate n-ai cautat tu bine.... :roll: Man, pai daca asa sta treaba si daca io as avea suficienti bani, as deschide imediat un magazin + service de profil in Bucuresti si sunt cred ca as avea clienti cu duiumul :cheers: Chiar nu pot sa cred cum nu exista asa ceva intr-o capitala :shock: Oricum, succes! Mai vorbim!

Hai pa
ALEX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 08:06 AM