IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ajutati-ma sa aleg!

This topic is about ajutati-ma sa aleg!, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> ajutati-ma sa aleg!
bigbadwolf
post Apr 12 2013, 01:52 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 12-April 13
Member No.: 141.361



salutare!
nu stiu daca s-a mai ridicat subiectul asta aici, dar dupa lungi cautari pe net si intrebari in stanga si-n dreapta, tot nu m-am decis ce masina sa-mi iau.

deci, asta imi doresc:
-consum mic (adica pe la 6 mixt)
-garda mare la sol (destula sa faca fata pe drumuri de tara, de munte, pe noroaie si zapada). nu caut neaparat mari calitati off-road, dar merg des pe munte si zone greu accesibile si vreau ceva sa faca fata.
-siguranta la drum lung (ceva cu garda mare care nu imi da emotii in curbe)
-intretinere pertinenta
-dimensiuni reduse

marea mea dragoste este Suzuki Jimny, dar ma descurajeaza consumul si siguranta. as adauga si pretul, dar deja cer prea mult.
apoi am luat in calcul Suzuki Ignis, cu consum ceva mai mic, dar scade si garda. in schimb creste portbagajul. in plus, mi s-a tot zis ca e mult mai prost decat Jimny la capitolul costuri de intretinere.
m-am gandit chiar si la Fiat Panda 4x4, iarasi cu consum bun, dar garda si mai mica si cica teroare la capitolul stricaciuni.
la ce priviri am mai aruncat peste Sandero Stepway, Fiat Sedici si Suzuki sx4, nimic nu-mi atrage atentia.

va rog din suflet sa ma ajutati cu o privire de ansamblu, de la cunoscatori, de la cei care au condus astfel de masini. Astept cu nerabdare opiniile voastre!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 11:04 PM