IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Bujie blocata

This topic is about Bujie blocata, the author, viobuga@masini.ro, wrote about: Buna ziua, am schimbat 3 bujii la service. dar una nu o poate scoate pentru ca s-ar rupe (asa de intepenita este). A ramas sa incercam dimineata cand ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Bujie blocata
viobuga@masini.r...
post Jul 12 2012, 02:46 PM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 19
Joined: 10-October 07
Member No.: 115.040



Buna ziua,
am schimbat 3 bujii la service. dar una nu o poate scoate pentru ca s-ar rupe (asa de intepenita este). A ramas sa incercam dimineata cand motorul este rece (poate la iarna). Exista vreo metoda pentru scoaterea acestei bujii? Va multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
viobuga@masini.r...
post Jul 15 2012, 07:48 AM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 19
Joined: 10-October 07
Member No.: 115.040



QUOTE (viobuga@masini.ro @ Jul 12 2012, 01:46 PM) *
Buna ziua,
am schimbat 3 bujii la service. dar una nu o poate scoate pentru ca s-ar rupe (asa de intepenita este). A ramas sa incercam dimineata cand motorul este rece (poate la iarna). Exista vreo metoda pentru scoaterea acestei bujii? Va multumesc anticipat.

Gata s-a rezolvat cu degripant wd si cu mai multa forta asupra bujiei(avand o cheie mai firava). Am inceput cu motorul rece si apoi pe seara cu motorul cald( nu rece nu fierbinte) am reusit. Vechile bujii aveau 51 000 km si trebuiau schimbate la 20 000 km.( Beru ultra AG platin, care aratau destul de bine).Am pus NGK Laser Platinum PZFR6J-11. Multumesc celor care m-au indrumat. Sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 12th May 2024 - 04:31 AM