Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bujie blocata
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
viobuga@masini.ro
Buna ziua,
am schimbat 3 bujii la service. dar una nu o poate scoate pentru ca s-ar rupe (asa de intepenita este). A ramas sa incercam dimineata cand motorul este rece (poate la iarna). Exista vreo metoda pentru scoaterea acestei bujii? Va multumesc anticipat.
viobuga@masini.ro
QUOTE (viobuga@masini.ro @ Jul 12 2012, 01:46 PM) *
Buna ziua,
am schimbat 3 bujii la service. dar una nu o poate scoate pentru ca s-ar rupe (asa de intepenita este). A ramas sa incercam dimineata cand motorul este rece (poate la iarna). Exista vreo metoda pentru scoaterea acestei bujii? Va multumesc anticipat.

Gata s-a rezolvat cu degripant wd si cu mai multa forta asupra bujiei(avand o cheie mai firava). Am inceput cu motorul rece si apoi pe seara cu motorul cald( nu rece nu fierbinte) am reusit. Vechile bujii aveau 51 000 km si trebuiau schimbate la 20 000 km.( Beru ultra AG platin, care aratau destul de bine).Am pus NGK Laser Platinum PZFR6J-11. Multumesc celor care m-au indrumat. Sanatate!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.