IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

climatronic

This topic is about climatronic, the author, ssergiu, wrote about: Salutare baieti am si eu o intrebare ,de ce cind merge clima pe AUTO nu im-i baga aier si la parbriz saula picioare(aer rece) la alti am inteles ca ci ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> climatronic
ssergiu
post Jun 4 2011, 07:38 PM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 82
Joined: 16-March 10
From: ro
Member No.: 124.702



Salutare baieti am si eu o intrebare ,de ce cind merge clima pe AUTO nu im-i baga aier si la parbriz saula picioare(aer rece) la alti am inteles ca cind este activat AUTO merge aerul la mijlocul bordului , jos la picioare, si la parbriz singur ii da drumul pe rind in acele 3 puncte.La mine pe AUTO im-i vine doar pe aeratoarele de la mijlocul si lateralele bordului,nu si la parbriz sau la picioare , am facut functia eco+rosu+ sageata dar nu stiu ce as putea regla eu de acolo.Mentionez ca la pasat2004 am vazut cum merge clima in cele 3 puncte pe rind.Ce asi putea face??? thumbsup.gif


--------------------
masini .ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Jun 10 2011, 04:17 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Sergiu draga, gasesti un document despre setarile ascunse ale Climatronic-ului pe Skoda CLub smile.gif


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssergiu
post Jun 12 2011, 05:15 PM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 82
Joined: 16-March 10
From: ro
Member No.: 124.702



Mersi Doru mult noroc si sanatate . Am pus VAG si a gasit eroare acum sa rezolvat , clapetele de aer erau dereglate sa sters eroarea si acum e bine . Mltumesc .


--------------------
masini .ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 06:53 AM