IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Stie cineva?

This topic is about Stie cineva?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Stie cineva?
Florin-meganu
post Oct 6 2004, 03:35 AM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 20
Joined: 1-October 04
From: Bucuresti
Member No.: 33.572



Am un Renault Megane 1,9 dci/ 2002 si m-ar interesa o carte tehnica in format electronic sa pot invata si eu ceva despre el (sunt proprietarul sau de 1 luna). Are la bord 48.300 km efectuati si pe la 50 de mii trebuie sa schimb uleiul. Ce ulei ma sfatuiti sa folosesc (sintetic sau mineral - din cate stiu este recomandat de producator uleiul Elf).
Pe langa ceea ce v-am spus mai sus am o mica problemutza: afisajul radio-cd nu mai arata corect (ii lipsesc ceva liniutze), de cateva zile si vad ca nu si-a revenit inca. Eu am pus pe seama frigului si umezelii de afara.

Pe langa astea am citit undeva ca avand ,,calculator de bord'' se pare ca te anunta prin palpairea display-ului ca trebuie sa schimbi uleiul cu apx. 1500 km inainte. Este adevarat?

Apropo
Am un buton postat undeva sub volan in stanga jos, langa cel de reglat farurile in functie de greutatea din portbagaj care este marcat cu un ,,X'' si nu stiu ce este. Cand il apas se aude un releu care cupleaza. Dati-mi un indiciu.

V-am spus ca sunt novice la Megane !!! He,he,he.

Multam fain pentru eventualul ajutor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th May 2024 - 12:51 PM