IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Mazda 3 impresii

This topic is about Mazda 3 impresii, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Mazda 3 impresii
ereb
post Sep 3 2010, 03:46 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 3-September 10
Member No.: 128.967



Salut,

Am luat acum 3 luni o Mazda 3 1,6 CE benzinara si are 2100 km de mers aproape exclusiv in prin oras.

masina e placuta la condus si are o stabilitate foarte buna.....afara n-am apucat sa-i dau decat max 150 iar la nivelul asta s-a prezentat bine.

Ca si probleme:

Consuma cam 10 L in oras, asta ma deranjeaza mai ales ca o conduc usor. La imbinarea intre spolierul fata si aripa a aparut o mica pleznitura in vopsea- la unghiul unde a aparut si dat fiind faptul ca totul in jur era OK nu avea cum sa fie nici zgarietura intentionata si nici vreo buseala.

Pe la vreo 1300 km a ramas blocat aerul conditionat, adica dadea mereu aer conditionat chiar si cand nu voiam asta.....am sunat la service sa ma rezolve dar intre timp si-a revenit singura si nici nu s-a mai repetat problema.

A ciupit si o idee de ulei - sa zicem c-o iert acuma ca a fost in rodaj, sa vedem de acum incolo.

Impartasiti si voi din experientele voastre...cum e Radacini, ce probleme ati mai avut cu ei sau cu masina?

mersi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 10:00 PM