IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Problema Casco

This topic is about Problema Casco, the author, dmarius2009, wrote about: Va rog sa ma ajutati cu un sfat intr o problema legata de un asigurator. O prietena a facut un accident acum 2 saptamani. Ea nu a dar prioritate si un ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Problema Casco
dmarius2009
post Nov 20 2009, 04:42 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 19-November 09
Member No.: 122.157



Va rog sa ma ajutati cu un sfat intr o problema legata de un asigurator. O prietena a facut un accident acum 2 saptamani. Ea nu a dar prioritate si un matiz care circula pe drumul cu prioritate a lovit-o in dreapta. Urmarile la masina ei (un mitsubishi colt) au fost: usa dr spate infundata bine si aripa dr spate infundata mai putzin. Matizul a avut vizibil doar o zgarietura pe aripa fata - stanga deoarece el a intrat cu bara fata in ea iar acesta este din plastic negru nevopsit (bara fata de la matiz nu a avut nimic deoarece a revenit la forma initiala). Dupa ce s au inteles ei amiabil la asigurator, prietena a primit raspuns ca nu poate fi despagubita pe casco ptr ca asiguratorul considera ca este frauda. Pe langa raspuns a mai primit verbal si o amenintare ca va fi data in judecata pentru frauda dc va insista. Polita casco a fost platita integral atunci cand ea a cumparat masina - in vara. Exista solutie la problema sau s a mai lovit cineva asa ceva? va multumesc ptr ajutor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Nov 20 2009, 09:08 PM
Post #2


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



Salutare, eu nu m-am lovit de problema ta, deci vorbesc din ce-am citit pe net si ce-am intrebat pe altii...
Cand ai probleme cu asiguratorii, ca refuza sa achite nota de plata sau sa faca actele necesare, trebuie sa le faci o adresa oficiala scrisa la care ei trebuie sa raspunda. Daca nu raspund la adresa sau nu se misca cu dosarul atunci fa plangere la CSA (Comisia de Supraveghere a Asigurarilor). Alora trebuie sa le raspunda la apel. Sunt sigur ca se poate rezolva, dar trebuie rabdare si tutun.

This post has been edited by Hoinar: Nov 20 2009, 09:09 PM


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmarius2009
post Nov 23 2009, 11:21 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 19-November 09
Member No.: 122.157



Sper sa iasa bine pana la urma. Acum au inventat alta poveste legata de roata la masina etc ... aberatii care nu au nicio legatura cu accidentul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 12:48 AM