Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema Casco
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
dmarius2009
Va rog sa ma ajutati cu un sfat intr o problema legata de un asigurator. O prietena a facut un accident acum 2 saptamani. Ea nu a dar prioritate si un matiz care circula pe drumul cu prioritate a lovit-o in dreapta. Urmarile la masina ei (un mitsubishi colt) au fost: usa dr spate infundata bine si aripa dr spate infundata mai putzin. Matizul a avut vizibil doar o zgarietura pe aripa fata - stanga deoarece el a intrat cu bara fata in ea iar acesta este din plastic negru nevopsit (bara fata de la matiz nu a avut nimic deoarece a revenit la forma initiala). Dupa ce s au inteles ei amiabil la asigurator, prietena a primit raspuns ca nu poate fi despagubita pe casco ptr ca asiguratorul considera ca este frauda. Pe langa raspuns a mai primit verbal si o amenintare ca va fi data in judecata pentru frauda dc va insista. Polita casco a fost platita integral atunci cand ea a cumparat masina - in vara. Exista solutie la problema sau s a mai lovit cineva asa ceva? va multumesc ptr ajutor!
Hoinar
Salutare, eu nu m-am lovit de problema ta, deci vorbesc din ce-am citit pe net si ce-am intrebat pe altii...
Cand ai probleme cu asiguratorii, ca refuza sa achite nota de plata sau sa faca actele necesare, trebuie sa le faci o adresa oficiala scrisa la care ei trebuie sa raspunda. Daca nu raspund la adresa sau nu se misca cu dosarul atunci fa plangere la CSA (Comisia de Supraveghere a Asigurarilor). Alora trebuie sa le raspunda la apel. Sunt sigur ca se poate rezolva, dar trebuie rabdare si tutun.
dmarius2009
Sper sa iasa bine pana la urma. Acum au inventat alta poveste legata de roata la masina etc ... aberatii care nu au nicio legatura cu accidentul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.