IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ajutor alegere anvelope vara

This topic is about Ajutor alegere anvelope vara, the author, jucausul, wrote about: Salut all din pacate, nu pot fi atat de prezent pe acest forum pe cat mi-as dorii, din cauza timpului, dar apelez la voi pentru o noua dilema cu care ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Ajutor alegere anvelope vara
jucausul
post Mar 10 2009, 01:53 PM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 61
Joined: 11-January 08
Member No.: 116.034



Salut all
din pacate, nu pot fi atat de prezent pe acest forum pe cat mi-as dorii, din cauza timpului, dar apelez la voi pentru o noua dilema cu care ma confrunt.

Masina mea are 43k km, si se pare ca trebuie sa o incalt cu anvelope noi.Mare problema este bugetul din pacate, mai ales acum pe timpurile astea, am disponibili 700-800 ron maxim.Anvelopele de pe spate cu care merge masina acum...se pare ca sunt ceva mai bune....cred ca ar mai tine 1 an..sincer nu prea stiu exact la ce sa ma uit, dar se pare ca mai au carne pe ele.Acum dilema, majoritatea spun ca este bine sa iei toate cele 4 cauciucuri odata, iar ca sa iau toate cele 4 odata ma pot orienta cel mult la niste Matador care nu stiu cat de ok sunt, desi am auzit lucruri bune despre ele.Deci ce ma sfatuiti sa fac?
Iau 2 cauciucuri brand in jur de 300-350 ron sau iau 4 mai no name asa in jur de 200-220 ron?????

Si va rog daca se poate sa va argumentati alegerea si eventual daca aveti idee de unde le-as putea achizitiona.

Mersi astept pareri...cat de repede se poate cu atat mai bine thumbsup.gif


--------------------
BORN IN COROLLA 1.4 D4D Xellence /Viata e un joc prost......macar are grafica buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vladpo
post Mar 10 2009, 02:08 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 40
Joined: 29-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 118.402



Ar fi important sa ne spui dimensiunile. Eu as merge pe brand, mai ales la cauciucuri. Toyo, Goodyear, Michelin, Dunlop...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jucausul
post Mar 10 2009, 02:24 PM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 61
Joined: 11-January 08
Member No.: 116.034



corect.....am uitat dimensiunile: 195/65/15

QUOTE (jucausul @ Mar 10 2009, 01:24 PM) *
corect.....am uitat dimensiunile: 195/65/15


ERATA: 195/60/15....scuze.....

ma tot uit pe tyretest.com si vad ca Matador au un punctaj de 2 (1 excelent, 6 worst), dar nu situ cat sa ma iau dupa rezultatele de acolo avand in vedere ca Dunlop SP SPORT 2020E au punctaj mai slab respectiv 2.1....nu stiu m-am pierdut de tot


--------------------
BORN IN COROLLA 1.4 D4D Xellence /Viata e un joc prost......macar are grafica buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 1st May 2024 - 12:22 PM