Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor alegere anvelope vara
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
jucausul
Salut all
din pacate, nu pot fi atat de prezent pe acest forum pe cat mi-as dorii, din cauza timpului, dar apelez la voi pentru o noua dilema cu care ma confrunt.

Masina mea are 43k km, si se pare ca trebuie sa o incalt cu anvelope noi.Mare problema este bugetul din pacate, mai ales acum pe timpurile astea, am disponibili 700-800 ron maxim.Anvelopele de pe spate cu care merge masina acum...se pare ca sunt ceva mai bune....cred ca ar mai tine 1 an..sincer nu prea stiu exact la ce sa ma uit, dar se pare ca mai au carne pe ele.Acum dilema, majoritatea spun ca este bine sa iei toate cele 4 cauciucuri odata, iar ca sa iau toate cele 4 odata ma pot orienta cel mult la niste Matador care nu stiu cat de ok sunt, desi am auzit lucruri bune despre ele.Deci ce ma sfatuiti sa fac?
Iau 2 cauciucuri brand in jur de 300-350 ron sau iau 4 mai no name asa in jur de 200-220 ron?????

Si va rog daca se poate sa va argumentati alegerea si eventual daca aveti idee de unde le-as putea achizitiona.

Mersi astept pareri...cat de repede se poate cu atat mai bine thumbsup.gif
vladpo
Ar fi important sa ne spui dimensiunile. Eu as merge pe brand, mai ales la cauciucuri. Toyo, Goodyear, Michelin, Dunlop...
jucausul
corect.....am uitat dimensiunile: 195/65/15

QUOTE (jucausul @ Mar 10 2009, 01:24 PM) *
corect.....am uitat dimensiunile: 195/65/15


ERATA: 195/60/15....scuze.....

ma tot uit pe tyretest.com si vad ca Matador au un punctaj de 2 (1 excelent, 6 worst), dar nu situ cat sa ma iau dupa rezultatele de acolo avand in vedere ca Dunlop SP SPORT 2020E au punctaj mai slab respectiv 2.1....nu stiu m-am pierdut de tot
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.