IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cat poate costa reparatia capitala a unui motor ?

This topic is about Cat poate costa reparatia capitala a unui motor ?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Cat poate costa reparatia capitala a unui motor ?
TKV
post Feb 17 2009, 11:29 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 25
Joined: 12-November 07
From: Bacau
Member No.: 115.436



Am un prieten bun cu un Nissan Almera 2004 1.5 benzina care isi smulge parul din cap.Motorul ii papa ulei intr-o veselie : 1litru si mai bine la 1000km.
Tipul e disperat si are intentii criminale vizavi de "gurmand" si parca nu i-ar da foc pana n-ar afla cat l-ar costa o segmentare+eventuale sau chiar o schimbare de set motor+eventuale alte surprize.Nu stie nimic de istoricul masinii asa ca e in ceata confused.gif

Acu' ,trecand in registru de "fara glume", voi ce stiti,fie din experienta proprie, fie din a altora : CAT ar putea sa coste o astfel de interventie ?
Ati auzit sau intalnit cazuri de masini presupus moderne care la 5 ani si 124000 km rulati sa manance atata ulei ?
Mentionez ca nu pierde un gram pe nicaieri,motorul e curat si uscat peste tot.

A doua intrebare : s-ar merita o astfel de reparatie sau amicul trebuie indemnat sa o marite cat mai grabnic ??

Dati o parere ca pe mine unul ma depaseste unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
roniii10
post Feb 18 2009, 10:24 AM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 87
Joined: 13-January 09
From: Bucuresti
Member No.: 118.970



Salut.
In primul rand trebuie sa te duci sa vezi cat or sa te coste toate piesele pentru masina nu pot sa iti zic pretul da trebuie sa te duci si sa interesezi la mai multe magazine sa gasesti cel mai bun pret.
In al doilea rand trebuie sa iti gasesti un service unde sa nu te jepcareasca sa te coste repararea motorului decent.
Si sa nu isi faca griji motorul se repara si o sa mearga perfect masina. Nu stiu pe nimeni pe forum sa isi fi reparat motoru dar se repara ca si- a reparat o cunostinta de a mea motoru la o Skoda Fabia si masina merge la fel ca inainte.
Deci se repara doar ca ai de umblat.
Bafta


--------------------
Nissan Almera 1.5 petrol 72kw sedan N16.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th May 2024 - 05:16 PM