IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

bloc lumini Fiat Albea

This topic is about bloc lumini Fiat Albea, the author, florentinx, wrote about: am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de t ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> bloc lumini Fiat Albea
florentinx
post Jan 7 2009, 09:56 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 7-January 09
Member No.: 118.923



am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cips
post Jan 8 2009, 10:54 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 5-January 08
Member No.: 115.977



QUOTE (florentinx @ Jan 7 2009, 09:56 PM) *
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam


Si eu patesc la fel si in special cand e mai frig, mai ales acum iarna. Am incercat de mai multe ori si in timp isi da drumul. Misca si tu de maneta aia in toate partile si isi revine. Probabil ca sunt oxidate contactele. Mi-e cam groaza sa merg la service sa imi demonteze tot bordul sa intervina la lumini. Cu meseriasii astia de pe la noi care le mai raman piese verymad.gif mai bine ma las pagubas. Cand or cadea de tot o sa ma duc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Jan 9 2009, 12:13 AM
Post #3


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE (florentinx @ Jan 7 2009, 09:56 PM) *
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam


Doamne Ajuta! Asa sa se intample la toti care dau flashuri! Poate e un semn smile.gif
Acu' fara gluma...daca masina e in garantie, eu zic sa nu-ti faci griji si sa mergi la reprezentanta sa le prezinti problema...daca nu, mergi la un mecanic/service pe care-l stii bun...reprezentantele lasa-le ca pe ultima solutie (in general sunt mai scumpe smile.gif ).


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdanalbea
post Jul 6 2009, 11:37 AM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 10-November 07
Member No.: 115.399



QUOTE (Hoinar @ Jan 9 2009, 01:13 AM) *
QUOTE (florentinx @ Jan 7 2009, 09:56 PM) *
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam


Doamne Ajuta! Asa sa se intample la toti care dau flashuri! Poate e un semn smile.gif
Acu' fara gluma...daca masina e in garantie, eu zic sa nu-ti faci griji si sa mergi la reprezentanta sa le prezinti problema...daca nu, mergi la un mecanic/service pe care-l stii bun...reprezentantele lasa-le ca pe ultima solutie (in general sunt mai scumpe smile.gif ).


probabil de la contacte. eun am patit tot ce ati povestit mai sus si in plus o data dupa ce am oprit motorul si am scos cheia din contact au ramas aprinse. Si stiu sigur ca nu activasem sistemul folow me home. Solutia a fost s pun iar contactul si sa ma joc un timp la schimbator...Si nu este vorba de flashuri..pe care noaptea pe autostrada ii injur din tot sufletul:) mie mi se intampla si cand puneam faza lunga. smile.gif In plus flashurile sunt bune ziua pentru radare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 3rd May 2024 - 04:43 AM