Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bloc lumini Fiat Albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
florentinx
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam
cips
QUOTE (florentinx @ Jan 7 2009, 09:56 PM) *
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam


Si eu patesc la fel si in special cand e mai frig, mai ales acum iarna. Am incercat de mai multe ori si in timp isi da drumul. Misca si tu de maneta aia in toate partile si isi revine. Probabil ca sunt oxidate contactele. Mi-e cam groaza sa merg la service sa imi demonteze tot bordul sa intervina la lumini. Cu meseriasii astia de pe la noi care le mai raman piese verymad.gif mai bine ma las pagubas. Cand or cadea de tot o sa ma duc.
Hoinar
QUOTE (florentinx @ Jan 7 2009, 09:56 PM) *
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam


Doamne Ajuta! Asa sa se intample la toti care dau flashuri! Poate e un semn smile.gif
Acu' fara gluma...daca masina e in garantie, eu zic sa nu-ti faci griji si sa mergi la reprezentanta sa le prezinti problema...daca nu, mergi la un mecanic/service pe care-l stii bun...reprezentantele lasa-le ca pe ultima solutie (in general sunt mai scumpe smile.gif ).
bogdanalbea
QUOTE (Hoinar @ Jan 9 2009, 01:13 AM) *
QUOTE (florentinx @ Jan 7 2009, 09:56 PM) *
am o problema de ceva timp si cred ca este de la bloc de lumini. acu ceva timp cand mergeam noaptea si incercam sa dau flash se stingeau farurile de tot iar acum nu mai merge flashul deloc! poate ma ajuta si pe mn cineva cu o sugestie ca as vrea sa ma duc la service autoitalia sa vad ce zic oamenii! dak a mai avut cineva prob asta sa-mi zica si mie cam cat a costat! multam


Doamne Ajuta! Asa sa se intample la toti care dau flashuri! Poate e un semn smile.gif
Acu' fara gluma...daca masina e in garantie, eu zic sa nu-ti faci griji si sa mergi la reprezentanta sa le prezinti problema...daca nu, mergi la un mecanic/service pe care-l stii bun...reprezentantele lasa-le ca pe ultima solutie (in general sunt mai scumpe smile.gif ).


probabil de la contacte. eun am patit tot ce ati povestit mai sus si in plus o data dupa ce am oprit motorul si am scos cheia din contact au ramas aprinse. Si stiu sigur ca nu activasem sistemul folow me home. Solutia a fost s pun iar contactul si sa ma joc un timp la schimbator...Si nu este vorba de flashuri..pe care noaptea pe autostrada ii injur din tot sufletul:) mie mi se intampla si cand puneam faza lunga. smile.gif In plus flashurile sunt bune ziua pentru radare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.