IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ignis accidentat

This topic is about Ignis accidentat, the author, stefeug, wrote about: Salut Astazi am avut nesanasa sa derapez cu Ignisul din dotare ... pe un drum drept, la viteza mica (nu mai mult de 40-50 km/h), in localitate ... si ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Ignis accidentat
stefeug
post Nov 29 2008, 09:27 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 18-October 07
From: Focsani
Member No.: 115.147



Salut!
Astazi am avut nesanasa sa derapez cu Ignisul din dotare ... pe un drum drept, la viteza mica (nu mai mult de 40-50 km/h), in localitate ... si dupa vreo doua piruete pe sosea, am ajuns intr-un sant de pe margine! Masina este din octombrie 2007 ... leasing.
Din acest incident au rezultat avarii in fata si spate: mastile, radiatorul spart (se scurgea antigel), bara aceea frontala pe care vine capota, indoita .. si altceva aparent nimic. Accidentul a avut loc in apropiere de Marasesti, pe E85. Am lasat masina in apropiere in curtea unui cetatean.
Pe luni am sa merg la asigurari (BCR Asigurari) sa vedem ce si cum.
Din experienta voastra, ce recomandari aveti sa-mi faceti, vis-a-vis de asigurari si service, inclusiv proceduri si durata de reparatii in service! Care ar fi mai indicat ... ca dupa cunostinta mea, cele mai apropiate sunt la Bucuresti si Iasi. Tractarea pe platforma este suportata de asigurari?
Multumesc anticipat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oootavi
post Dec 3 2008, 10:16 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 21
Joined: 9-February 08
From: bucuresti
Member No.: 116.335



QUOTE (stefeug @ Nov 29 2008, 08:27 PM) *
Salut!
Astazi am avut nesanasa sa derapez cu Ignisul din dotare ... pe un drum drept, la viteza mica (nu mai mult de 40-50 km/h), in localitate ... si dupa vreo doua piruete pe sosea, am ajuns intr-un sant de pe margine! Masina este din octombrie 2007 ... leasing.
Din acest incident au rezultat avarii in fata si spate: mastile, radiatorul spart (se scurgea antigel), bara aceea frontala pe care vine capota, indoita .. si altceva aparent nimic. Accidentul a avut loc in apropiere de Marasesti, pe E85. Am lasat masina in apropiere in curtea unui cetatean.
Pe luni am sa merg la asigurari (BCR Asigurari) sa vedem ce si cum.
Din experienta voastra, ce recomandari aveti sa-mi faceti, vis-a-vis de asigurari si service, inclusiv proceduri si durata de reparatii in service! Care ar fi mai indicat ... ca dupa cunostinta mea, cele mai apropiate sunt la Bucuresti si Iasi. Tractarea pe platforma este suportata de asigurari?
Multumesc anticipat!

eu cred ca ce-l mai bine sa te lasi de soferit...la 40-50km sa faci piruete nevinovat???? pe timpul asta???greu de inteles!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Dec 4 2008, 12:46 AM
Post #3


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE (oootavi @ Dec 3 2008, 10:16 PM) *
...
eu cred ca ce-l mai bine sa te lasi de soferit...la 40-50km sa faci piruete nevinovat???? pe timpul asta???greu de inteles!!!!!


Si ce te face sa crezi ca sfatul tau e binevenit si va fi urmat?
Omul totusi a cerut un sfat...daca nu-l putem ajuta...hai macar sa nu-l suparam si noi in plus fata de supararea lui..ok? thumbsup.gif
Am si eu un prieten care a avut nefericirea sa prinda o linie de tramvai la 50 la ora...si a facut dea piruete si pocnituri in copaci de i-a fost declarata masina dauna totala...Se mai intampla si din astea smile.gif.
Hai sa bem beer.gif si sa fim sanatosi.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobra21
post Dec 4 2008, 10:53 AM
Post #4


sofer
***

Group: Membri
Posts: 75
Joined: 13-October 08
From: Zalau
Member No.: 118.252



Poate ca a prins o pata de ulei, nu se stie niciodata. Tu cum te-ai simti cand ceri un sfat si ala o sa-ti zica la fel???


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 3rd May 2024 - 05:18 PM