Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ignis accidentat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
stefeug
Salut!
Astazi am avut nesanasa sa derapez cu Ignisul din dotare ... pe un drum drept, la viteza mica (nu mai mult de 40-50 km/h), in localitate ... si dupa vreo doua piruete pe sosea, am ajuns intr-un sant de pe margine! Masina este din octombrie 2007 ... leasing.
Din acest incident au rezultat avarii in fata si spate: mastile, radiatorul spart (se scurgea antigel), bara aceea frontala pe care vine capota, indoita .. si altceva aparent nimic. Accidentul a avut loc in apropiere de Marasesti, pe E85. Am lasat masina in apropiere in curtea unui cetatean.
Pe luni am sa merg la asigurari (BCR Asigurari) sa vedem ce si cum.
Din experienta voastra, ce recomandari aveti sa-mi faceti, vis-a-vis de asigurari si service, inclusiv proceduri si durata de reparatii in service! Care ar fi mai indicat ... ca dupa cunostinta mea, cele mai apropiate sunt la Bucuresti si Iasi. Tractarea pe platforma este suportata de asigurari?
Multumesc anticipat!
oootavi
QUOTE (stefeug @ Nov 29 2008, 08:27 PM) *
Salut!
Astazi am avut nesanasa sa derapez cu Ignisul din dotare ... pe un drum drept, la viteza mica (nu mai mult de 40-50 km/h), in localitate ... si dupa vreo doua piruete pe sosea, am ajuns intr-un sant de pe margine! Masina este din octombrie 2007 ... leasing.
Din acest incident au rezultat avarii in fata si spate: mastile, radiatorul spart (se scurgea antigel), bara aceea frontala pe care vine capota, indoita .. si altceva aparent nimic. Accidentul a avut loc in apropiere de Marasesti, pe E85. Am lasat masina in apropiere in curtea unui cetatean.
Pe luni am sa merg la asigurari (BCR Asigurari) sa vedem ce si cum.
Din experienta voastra, ce recomandari aveti sa-mi faceti, vis-a-vis de asigurari si service, inclusiv proceduri si durata de reparatii in service! Care ar fi mai indicat ... ca dupa cunostinta mea, cele mai apropiate sunt la Bucuresti si Iasi. Tractarea pe platforma este suportata de asigurari?
Multumesc anticipat!

eu cred ca ce-l mai bine sa te lasi de soferit...la 40-50km sa faci piruete nevinovat???? pe timpul asta???greu de inteles!!!!!
Hoinar
QUOTE (oootavi @ Dec 3 2008, 10:16 PM) *
...
eu cred ca ce-l mai bine sa te lasi de soferit...la 40-50km sa faci piruete nevinovat???? pe timpul asta???greu de inteles!!!!!


Si ce te face sa crezi ca sfatul tau e binevenit si va fi urmat?
Omul totusi a cerut un sfat...daca nu-l putem ajuta...hai macar sa nu-l suparam si noi in plus fata de supararea lui..ok? thumbsup.gif
Am si eu un prieten care a avut nefericirea sa prinda o linie de tramvai la 50 la ora...si a facut dea piruete si pocnituri in copaci de i-a fost declarata masina dauna totala...Se mai intampla si din astea smile.gif.
Hai sa bem beer.gif si sa fim sanatosi.
cobra21
Poate ca a prins o pata de ulei, nu se stie niciodata. Tu cum te-ai simti cand ceri un sfat si ala o sa-ti zica la fel???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.