IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Tablarie Aveo

This topic is about Tablarie Aveo, the author, Mihai_28, wrote about: Salut stie cineva ceva despre calitatea tablei la Aveo ? My worst nightmare este rugina si infloriturile. Mentionez ca eu circul doar in week-end cu m ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Tablarie Aveo
Mihai_28
post Apr 19 2008, 11:29 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 13-April 08
Member No.: 116.902



Salut ! stie cineva ceva despre calitatea tablei la Aveo ? My worst nightmare este rugina si infloriturile.
Mentionez ca eu circul doar in week-end cu masina deci va sta mai mult in fata blocului neferita de intemperii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
t99959
post Apr 20 2008, 09:45 AM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 118
Joined: 21-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 99.952



are un an,are sarita in cateva locuri vopseaua(se vede tabala) de asta iarna de la pietre si nici acum nu a rugint+ are 6 ani garantie tablaraia


--------------------
Chevy Aveo 1.4 Albastru Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chevy
post Apr 30 2008, 07:32 AM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 489
Joined: 25-April 06
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 74.630



Este facuta dintr-un aliaj, care are in compozitie printre altele aluminiu si zinc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marchizu
post Jul 4 2008, 12:12 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 4-July 08
Member No.: 117.426



Eu am "jumulit" masina (27.12.2007) putin pe partea dr. ( usa fata + usa spate + prag ) de un parapet betonat (~50cm inaltime) pe care nu l-am observat vrand sa efectuez o parcare putin lateral dr. iar atentia am avut-o concentrata inspre fata deoarece erau cateva tevi retezate, iar in secunda urmatoare "harssss" Si uite asa i-am facut un "face-lift" pe dr. de ma doare sufletul si acuma. Mentionez ca in urma acestui eveniment vopseaua a sarit pe portiunile zgariate mai tare.
Nu am ajuns sa o repar pana acum, dar va pot spune cu mana pe suflet ca NU A RUGINIT TABLA PANA LA ACEASTA DATA
Masiana nu are garaj si nu am aplicat nimic pe zona cu pricina
Apropo, am si eu o intrebare:
- Mai este valabila dovada de la Politie pentru CASCO? Cineva a spus ca valabilitatea dovezii de la politie este numai o perioada determinata

Cu stima tuturor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Jul 4 2008, 01:59 PM
Post #5


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE (marchizu @ Jul 4 2008, 01:12 PM) *
...
Apropo, am si eu o intrebare:
- Mai este valabila dovada de la Politie pentru CASCO? Cineva a spus ca valabilitatea dovezii de la politie este numai o perioada determinata
Cu stima tuturor


2 ani de la data emiterii dovezii ai voie sa te duci la CASCO sa repari masina, si asta chiar daca nu mai ai asigurare la ei..cel putin asa retin ca ziceau colegii nostri de pe forum mai priceputi in ale asigurarilor smile.gif.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Jul 4 2008, 02:14 PM
Post #6


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Aproape corect, Hoinar.
1. autorizatia e valabila pana repari masina(pentru Politia Rutiera). Pentru deschiderea dosarului de dauna pe CASCO vezi Obligatiile Asiguratului din Conditiile de asigurare. De regula trebuie sa anunti evenimentul in max. 48 de ore, dar asta depinde de relatia ta cu Asiguratorul.
2. REPARATIA poti s-o faci in interval de 2 ani de la deschiderea dosarului de dauna, altfel se prescrie si pierzi dreptul de a primi despagubirea in baza acelei autorizatii.


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ing_catalinul
post Jun 4 2009, 08:35 PM
Post #7


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 18
Joined: 18-May 09
From: TIMISOARA
Member No.: 120.006



Am avut si eu o "problema " legata de tablarie. Am percutat o groapa, in fata careia era o gramada de balast, deci mi-am indoit si scrijelit foarte bine pragul drept. Am retusat destul de repede "problema" , ca am dus-o la service in cam 2 saptamani , dar spre deosebire de tabla de Dacie, nu a aparut nici o pata de rugina, de fapt, n-a oxidat deloc intaritura de prag, care a fost cel mai grav afectata.


Chevrolet Aveo 1.4 Blue Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 06:50 AM