IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

zgomot ciudat la motor 1.9.TDI 101cp

This topic is about zgomot ciudat la motor 1.9.TDI 101cp, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> zgomot ciudat la motor 1.9.TDI 101cp
raven1382
post Mar 12 2008, 05:27 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 12-March 08
Member No.: 116.635



Salut, sunt nou pe forum...am vazut ca va cam pricepeti....am si eu o problema si caut raspunsuri la aceasta...pe langa greierasi spate dreapta, unul in bord asemenator cu o lamela de plastic ce loveste bordul pe drumuri mai neasfaltate...a aparut un sunet la motor in pauza de schimbare a vitezelor(asemanator cu o elice de ventilator)- in momentul in care accelerez la 2500-2800 de ture si decelerez pentru a schimba treapta de viteza se aude un sunet de elice de ventilator la motor- de precizat ca clima este oprita.... am fost cu ea la service si mi-au spus ca e un sunet obisnuit la skoda octavia tour 1.9tdi...si e din cauza conductei cu aer ce traverseaza tot motorul de la stanga la dreapta....cica in momentul in care accelerez motorul este supraalimentat cu aer si la decelerare se creeaza o diferenta de presiune ...si de aici sunetul respectiv...eu personal, si din cele citite... cred ca sunt baliverne.....are 8000 de km si pana acum nu s-a auzit absolut nimic....

Are cineva idee despre ce ar putea fi vorba, cu sunetul respectiv???
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 03:40 AM