IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Logan de reimport Ungaria

This topic is about Logan de reimport Ungaria, the author, KTY, wrote about: Salut. Mi-am cumparat de la o persoana care aducea masini din Ungaria, acum un an si jumatate, un Logan de reimport Ungaria; diferentele cele mai impo ... To read more just scroll down

> Logan de reimport Ungaria, Achizitionare de Logan
KTY
post Feb 10 2008, 11:34 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 10-February 08
Member No.: 116.338



Salut. Mi-am cumparat de la o persoana care aducea masini din Ungaria, acum un an si jumatate, un Logan de reimport Ungaria; diferentele cele mai importante intre ce era pe piata noastra atunci :
1) euro 4, iar la noi era doar euro3;
2) pretul mai mic decat la noi cam cu 2000euro( e ceva nu?).
De ce am deschis acest topic: mai stie cineva ceva despre Logan de reimport, un prieten de-al meu vrea sa isi achizitioneze asa ceva. drive.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies (1 - 4)
RUE
post Feb 10 2008, 05:05 PM
Post #2


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



salut,
de la integrare nu se mai prea practica, apare TVA ul cred care nu l mai poti recupera de la unguri.
si eu am din nov 2006


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KTY
post Feb 10 2008, 05:51 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 10-February 08
Member No.: 116.338



QUOTE(KTY @ Feb 10 2008, 03:48 PM) *
QUOTE(RUE @ Feb 10 2008, 03:05 PM) *
salut,
de la integrare nu se mai prea practica, apare TVA ul cred care nu l mai poti recupera de la unguri.
si eu am din nov 2006






Dar totusi , diferenta de pret nu era numai din T.V.A, efectiv erau mai ieftine, cu dotari diferite de cele din Romania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUE
post Feb 13 2008, 10:20 AM
Post #4


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



e o istorie, erau variante mult mai chele ca ambiancele din romania si pe care puteai pune AC si ABS si ieseai si -tva la un pret de max 5700 euro cred.
e o istorie altfel. de ex acum cu tva sunt mai scumpe ca in romania la aceleasi dotari.
stiu ca nu se mai livrau in toamna 2006 varianta LOGAN descrisa mai sus cu pachetul respectiv.

nu te mai gandi la asta acum. poate doar sa cumperi un sh mai ieftine din acele loturi, aflate deja in romania.


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KTY
post Feb 17 2008, 09:45 AM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 10-February 08
Member No.: 116.338



QUOTE(RUE @ Feb 13 2008, 08:20 AM) *
e o istorie, erau variante mult mai chele ca ambiancele din romania si pe care puteai pune AC si ABS si ieseai si -tva la un pret de max 5700 euro cred.
e o istorie altfel. de ex acum cu tva sunt mai scumpe ca in romania la aceleasi dotari.
stiu ca nu se mai livrau in toamna 2006 varianta LOGAN descrisa mai sus cu pachetul respectiv.

nu te mai gandi la asta acum. poate doar sa cumperi un sh mai ieftine din acele loturi, aflate deja in romania.


Asa este, am intrat pe niste situ-ri din tarile unde este piata de desfacere si comercializare si am vazut ca si-au aliniat preturile cu ce e la noi, poate mai mult, dupa cum spuneai.
In 2006, toamna sigur, mai livrau ca atunci mi-am luat si eu masina de la ei. thumbsup.gif
Iar despre s.h. dry.gif nu am parere buna deloc, la orice masina, ma refer, ce e nou .......... e nou.
Multumesc pentru raspunsuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th May 2024 - 10:22 PM