Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan de reimport Ungaria
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
KTY
Salut. Mi-am cumparat de la o persoana care aducea masini din Ungaria, acum un an si jumatate, un Logan de reimport Ungaria; diferentele cele mai importante intre ce era pe piata noastra atunci :
1) euro 4, iar la noi era doar euro3;
2) pretul mai mic decat la noi cam cu 2000euro( e ceva nu?).
De ce am deschis acest topic: mai stie cineva ceva despre Logan de reimport, un prieten de-al meu vrea sa isi achizitioneze asa ceva. drive.gif
RUE
salut,
de la integrare nu se mai prea practica, apare TVA ul cred care nu l mai poti recupera de la unguri.
si eu am din nov 2006
KTY
QUOTE(KTY @ Feb 10 2008, 03:48 PM) *
QUOTE(RUE @ Feb 10 2008, 03:05 PM) *
salut,
de la integrare nu se mai prea practica, apare TVA ul cred care nu l mai poti recupera de la unguri.
si eu am din nov 2006






Dar totusi , diferenta de pret nu era numai din T.V.A, efectiv erau mai ieftine, cu dotari diferite de cele din Romania.
RUE
e o istorie, erau variante mult mai chele ca ambiancele din romania si pe care puteai pune AC si ABS si ieseai si -tva la un pret de max 5700 euro cred.
e o istorie altfel. de ex acum cu tva sunt mai scumpe ca in romania la aceleasi dotari.
stiu ca nu se mai livrau in toamna 2006 varianta LOGAN descrisa mai sus cu pachetul respectiv.

nu te mai gandi la asta acum. poate doar sa cumperi un sh mai ieftine din acele loturi, aflate deja in romania.
KTY
QUOTE(RUE @ Feb 13 2008, 08:20 AM) *
e o istorie, erau variante mult mai chele ca ambiancele din romania si pe care puteai pune AC si ABS si ieseai si -tva la un pret de max 5700 euro cred.
e o istorie altfel. de ex acum cu tva sunt mai scumpe ca in romania la aceleasi dotari.
stiu ca nu se mai livrau in toamna 2006 varianta LOGAN descrisa mai sus cu pachetul respectiv.

nu te mai gandi la asta acum. poate doar sa cumperi un sh mai ieftine din acele loturi, aflate deja in romania.


Asa este, am intrat pe niste situ-ri din tarile unde este piata de desfacere si comercializare si am vazut ca si-au aliniat preturile cu ce e la noi, poate mai mult, dupa cum spuneai.
In 2006, toamna sigur, mai livrau ca atunci mi-am luat si eu masina de la ei. thumbsup.gif
Iar despre s.h. dry.gif nu am parere buna deloc, la orice masina, ma refer, ce e nou .......... e nou.
Multumesc pentru raspunsuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.