IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

dimensiuni placute frana astra 2.0dti

This topic is about dimensiuni placute frana astra 2.0dti, the author, ion95129, wrote about: salutare la toata lumea. deschid acest topic in speranta ca cineva m-ar putea ajuta. despre ce e vorba: La masina mea (opel astra 2.0dti discuri venti ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> dimensiuni placute frana astra 2.0dti, vanzatorul nu stie...
ion95129
post Jan 30 2008, 01:38 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 141
Joined: 17-December 06
From: urziceni,a cinci-a casa de la Peco pe partea dreapta
Member No.: 95.122



salutare la toata lumea.
deschid acest topic in speranta ca cineva m-ar putea ajuta.
despre ce e vorba:
La masina mea (opel astra 2.0dti discuri ventilate fata-discuri-spate; ABS;ESP) a aparut pe ecran mesajul :PLACUTE FRANA. Toate bune si frumoase pana cand vanzatorul de la magazin m-a sunat sa-mi spuna ca pentru masina mea sunt in baza de date doua tipuri de placute cu doua dimensiuni total diferite. Omul acum asteapta sa-l sun si sa-i spun ce placute am eu. Cum pot sa aflu fara sa demontez rotile? Pot? Mai are cineva tipul asta de masina? a schimbat cineva placutele? Are cineva codul?

Rog adminii acestui forum sa stearga topicul meu daca il considera neavenit.
respectele mele.


--------------------
Opel Astra Caravan 2.0 DTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniumfcv
post Feb 9 2008, 10:01 AM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 268
Joined: 8-October 07
From: Craiova, RO
Member No.: 114.992



CITAT(ion95129 @ Jan 30 2008, 01:38 PM) *
Toate bune si frumoase pana cand vanzatorul de la magazin m-a sunat sa-mi spuna ca pentru masina mea sunt in baza de date doua tipuri de placute cu doua dimensiuni total diferite. Omul acum asteapta sa-l sun si sa-i spun ce placute am eu. Cum pot sa aflu fara sa demontez rotile? Pot? Mai are cineva tipul asta de masina? a schimbat cineva placutele? Are cineva codul?



Se zice ca o imagine valoreaza 1000 de cuvinte.Uite o imagine teehee.gif Sper sa te ajute



Eu din ce vad sa fie 14 mm ? Dar poti face o afacere cu omul respectiv.Ii explici ca nu sti exact si ca banuiesti ca e de 14 mm si sa iti faca comanda , i-o plastesti si daca cumva nu se potriveste sa i-o aduci inapoi si sa cumperi pe cealalta tot de la el.Nu are nimic de pierdut pentru ca tu afli daca e buna sau nu imediat ce demontezi roata in service si nu ii pui placuta pe disc sa zica ceva.. iar pe urmatoarea tot de la el o cumperi ..

Numai bine

Edit : O a doua dimensiune vad ca este 12 mm vezi daca astea sunt si la el.. 12 si 14.. si atunci e ok.

This post has been edited by Daniumfcv: Feb 9 2008, 10:16 PM


--------------------
2008 Mitsubishi Lancer 2.0l DI-D 140 cp
ex 2006 Opel Astra G 1.4l Twinport 90 cp
Din 2006 .. pe drumurile Romaniei au murit 20 000 de persoane si alte 5 000 au fost foarte grav ranite.90 % din toate acestea s-au datorat vitezei excesive.Conduceti responsabil sau comandati-va crucea.Sursa este agentia MediaFax
First AID
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristinelu
post Mar 10 2008, 08:07 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 9
Joined: 10-March 08
Member No.: 116.617



QUOTE(ion95129 @ Jan 30 2008, 11:38 AM) *
salutare la toata lumea.
deschid acest topic in speranta ca cineva m-ar putea ajuta.
despre ce e vorba:
La masina mea (opel astra 2.0dti discuri ventilate fata-discuri-spate; ABS;ESP) a aparut pe ecran mesajul :PLACUTE FRANA. Toate bune si frumoase pana cand vanzatorul de la magazin m-a sunat sa-mi spuna ca pentru masina mea sunt in baza de date doua tipuri de placute cu doua dimensiuni total diferite. Omul acum asteapta sa-l sun si sa-i spun ce placute am eu. Cum pot sa aflu fara sa demontez rotile? Pot? Mai are cineva tipul asta de masina? a schimbat cineva placutele? Are cineva codul?

Rog adminii acestui forum sa stearga topicul meu daca il considera neavenit.
respectele mele.



Nu pot sa inteleg...EU am Opel astra G 20. DTI discuri ventilate fata-discuri-spate; ABS;ESP ...Dar atunci cand cumperi orice piesa ( Chiar si placute frana..ulei motor) vanzatorul (in cazul in care magazinul nu este o cascarabeta) ar trebuie sa iti ceara seria Sasiu si ar sti exact ce e bun acolo...

Am lucrat la piese si eram importator..si asa erau toate magazinele la care vindeam...


PS> nu mai am nici o treaba cu piesele...si eu le cumpar ca si voi...deci nu dati pm smile.gif

This post has been edited by Cristinelu: Mar 10 2008, 08:07 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 06:20 AM