Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dimensiuni placute frana astra 2.0dti
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
ion95129
salutare la toata lumea.
deschid acest topic in speranta ca cineva m-ar putea ajuta.
despre ce e vorba:
La masina mea (opel astra 2.0dti discuri ventilate fata-discuri-spate; ABS;ESP) a aparut pe ecran mesajul :PLACUTE FRANA. Toate bune si frumoase pana cand vanzatorul de la magazin m-a sunat sa-mi spuna ca pentru masina mea sunt in baza de date doua tipuri de placute cu doua dimensiuni total diferite. Omul acum asteapta sa-l sun si sa-i spun ce placute am eu. Cum pot sa aflu fara sa demontez rotile? Pot? Mai are cineva tipul asta de masina? a schimbat cineva placutele? Are cineva codul?

Rog adminii acestui forum sa stearga topicul meu daca il considera neavenit.
respectele mele.
Daniumfcv
CITAT(ion95129 @ Jan 30 2008, 01:38 PM) *
Toate bune si frumoase pana cand vanzatorul de la magazin m-a sunat sa-mi spuna ca pentru masina mea sunt in baza de date doua tipuri de placute cu doua dimensiuni total diferite. Omul acum asteapta sa-l sun si sa-i spun ce placute am eu. Cum pot sa aflu fara sa demontez rotile? Pot? Mai are cineva tipul asta de masina? a schimbat cineva placutele? Are cineva codul?



Se zice ca o imagine valoreaza 1000 de cuvinte.Uite o imagine teehee.gif Sper sa te ajute



Eu din ce vad sa fie 14 mm ? Dar poti face o afacere cu omul respectiv.Ii explici ca nu sti exact si ca banuiesti ca e de 14 mm si sa iti faca comanda , i-o plastesti si daca cumva nu se potriveste sa i-o aduci inapoi si sa cumperi pe cealalta tot de la el.Nu are nimic de pierdut pentru ca tu afli daca e buna sau nu imediat ce demontezi roata in service si nu ii pui placuta pe disc sa zica ceva.. iar pe urmatoarea tot de la el o cumperi ..

Numai bine

Edit : O a doua dimensiune vad ca este 12 mm vezi daca astea sunt si la el.. 12 si 14.. si atunci e ok.
Cristinelu
QUOTE(ion95129 @ Jan 30 2008, 11:38 AM) *
salutare la toata lumea.
deschid acest topic in speranta ca cineva m-ar putea ajuta.
despre ce e vorba:
La masina mea (opel astra 2.0dti discuri ventilate fata-discuri-spate; ABS;ESP) a aparut pe ecran mesajul :PLACUTE FRANA. Toate bune si frumoase pana cand vanzatorul de la magazin m-a sunat sa-mi spuna ca pentru masina mea sunt in baza de date doua tipuri de placute cu doua dimensiuni total diferite. Omul acum asteapta sa-l sun si sa-i spun ce placute am eu. Cum pot sa aflu fara sa demontez rotile? Pot? Mai are cineva tipul asta de masina? a schimbat cineva placutele? Are cineva codul?

Rog adminii acestui forum sa stearga topicul meu daca il considera neavenit.
respectele mele.



Nu pot sa inteleg...EU am Opel astra G 20. DTI discuri ventilate fata-discuri-spate; ABS;ESP ...Dar atunci cand cumperi orice piesa ( Chiar si placute frana..ulei motor) vanzatorul (in cazul in care magazinul nu este o cascarabeta) ar trebuie sa iti ceara seria Sasiu si ar sti exact ce e bun acolo...

Am lucrat la piese si eram importator..si asa erau toate magazinele la care vindeam...


PS> nu mai am nici o treaba cu piesele...si eu le cumpar ca si voi...deci nu dati pm smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.