IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ZGOMOT FATA

This topic is about ZGOMOT FATA, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> ZGOMOT FATA, Ce sa fac?
slg2007
post Jan 19 2008, 10:55 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 19-January 08
From: Ploiesti
Member No.: 116.113



Salut tuturor posesorilor de AVEO SEDAN.
Am 5194 km cu masina si de cand am luat-o are un zgomot dreapta fata peste denivelari chiar si mici
in treapta 1 de viteza, nu neaparat la viteza mare.
Dupa nenumarate sesizari la service di bas ploiesti in care tot spun ca e normal mi se schimba bieleta cu caseta de directie si masina face la fel , seful de service spunand ca nu are ce sa-i faca.
Cine a mai patit-o si ce a rezolvat.?
Stie cineva un nr. de telefon al unui sef unde pot depune o plangere?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
chevy
post Mar 3 2009, 09:11 AM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 489
Joined: 25-April 06
From: Pitesti (Arges)
Member No.: 74.630



Mda, se pare ca cei de la GM in loc sa imbunatateasca calitatea unui model, dupa o perioada de ani, mai mult o strica. Cred ca probleme cu caseta de directie veti avea mai toti dupa o perioada de timp. La mine a fost pe la vreo 70.000 de km si cu 4-5 luni inainte de expirarea perioadei de garantie. Si cum mai toti se plang de aceasta problema, tind sa cred ca treaba este de fabricatie: ori este proiectata prost, ori este facuta prost. Acum inteleg eu de ce vad non-stop masini Dacia si Renault cu nemere de proba prin Pitesti. Baietii isi testeaza suspensiile pentru drumurile noastre.

Zgomotul poate sa mai apara (si mie mi se mai intampla ) de la lucrul suspensiei. A mai fost discutat subiectul pe forum. Insa mie mi se pare ca se aude pe fata. Se intampla foarte rar, dar in schimb nu am avut probleme de genul: directie sau uzura ale componentelor. La aproape 100.000 de km nu am schimbat nimic, iar amortizoarele sunt in stare perfecta. O cauza a zgomotului poate sa fie si din cauza amortizoarelor care sunt pe gaz si care am inteles ca iarna, cand sunt temperaturi scazute, devin zgomotoase.

Zgomotul persista tot timpul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 07:11 PM