IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Martor ABS la Mondeo 1995

This topic is about Martor ABS la Mondeo 1995, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Martor ABS la Mondeo 1995
Mihai108887
post Sep 12 2007, 02:36 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 22-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 108.880



Am urmatoarea dilema la un ford Mondeo din 95 (2.0l benzina): de curand, la un drum de intoarcere pe autostrada, mi s-a aprins brusc butonul de bord cu ABS. Mergeam destul de tare (~180), dar constant (adica nu pusesem frana, mergeam uniform) asa ca nestiind ce se intampla, am incetinit la 120 ca sa evit orice probleme. A ramas aprins pana cand am oprit masina prima oara, undeva prin centru, dupa care a ramas stins.

De atunci mi s-a mai aprins random de cateva ori, in general fara sa fac nimic special, gen frana brusca (dar nici nu am mai mers prea repede pt ca nu am iesit din Bucuresti).

Mentionez ca in afara de becul aprins pe bord, masina nu are nici o alta simptoma (franeaza ca inainte, manevreaza la fel etc.)

M-as duce la un service sa intreb dar nu stiu nici unul unde sa am incredere ca nu isi prind respectivii urechile in ea (ma duc pt o treaba si plec cu cine stie ce probleme), iar la Ford iau aia si pielea de pe mine, numai constatarea e cateva milioane bune.

Daca stie cineva de la ce poate sa fie sau ce masuri imediate sa iau, pls dati un reply, macar sa am o idee clara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 11th May 2024 - 06:49 AM