IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

La ce turatie/viteza schimbati treapta de viteza

This topic is about La ce turatie/viteza schimbati treapta de viteza, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> La ce turatie/viteza schimbati treapta de viteza
en112736
post Aug 27 2007, 10:03 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 26-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.729



ca tot am vazut topicul deschis de Sorin104552 (DDIS din 2007 care scoate fum) m-am gandit sa deschid acest topic....

e interesant cam la ce turatie a motorului, respectiv viteza "simtiti" nevoia sa treceti in treapta superioara de viteza....si cam ce cu viteze mergeti maxim intr-o anumita treapta de viteza

e vorba de ignis, dar puteti specifica si alt model de suzuki, ca motorizarile sunt pe aproape...

motoarele sunt destul de nervoase, si ma gandesc ca la puterea pe care o au (1328 cmc - 93 cp) cred ca necesita un stil de condus un pic mai aspru...

am intalnit intr-adevar meseriasi (in adevaratul sens al cuvantului) care ma sfatuiau sa ies cu ea din oras si sa-i dau talpa ca se mai "curata" motorul...

(cred ca e adevarat altfel nici rompetrolul nu facea reclama aia cu depunerile care scurteaza viata motorului....)

intr-adevar la calitatea carburantilor de la noi, exista depuneri care sunt enorme pentru finetea motoarelor din generatia actuala...drumurile sunt proaste si mergem mai cu grija sa menajam masina....uleiurile sunt contrafacute.....si uite asa scurtam viata motoarelor....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th May 2024 - 04:14 PM