IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Octavia II 4x4 - Zgomote metalice pe macadam

This topic is about Octavia II 4x4 - Zgomote metalice pe macadam, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Octavia II 4x4 - Zgomote metalice pe macadam
vlad93356
post Aug 16 2007, 07:49 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 22
Joined: 26-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 93.349



Cand merg pe drumuri neasfaltate, dupa cativa km incep niste zgomote foarte puternice, o combinatie de scartait metalic de frana cu trasul taras al unei tobe pe asfalt band.gif . Par a veni de la trenul spate, dar nu sunt sigur. Daca sunt in coborare pe acelasi drum nu se mai aude nimic blink.gif . Initial am crezut ca intra praf la placutele de frana dar ultima data am urcat la cabana Rarau pe ploaie iar concertul m-a acompaniat aproape tot drumul. Se uitau oamenii dupa mine mirati, asa masina faina rablagita in asa hal blink.gif . La coborare, liniste deplina. Pe asfalt, oricat de tare as merge, liniste.
Incep sa cred ca-i de la diferentialul spate, ceva nu-i place.
Ieri am fost la prima revizie (15000km) dar n-am reusit sa-i conving de existenta problemei.

Are cineva idee despre ce ar putea fi vorba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
vlad93356
post Aug 20 2007, 02:06 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 22
Joined: 26-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 93.349



S-a facut saptamana trecuta, la revizie.
Au tras de fiarele de sub masina, au ciocanit, au balansat masina, .... Nimic! Atunci au strans niste suruburi si au zis ce de acolo trebuie sa fi fost. Inca nu am verificat daca asa este, dar ma indoiesc ca s-a rezolvat ceva.
Daca problema persista, unde/la cine sa ma duc cu masina?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 01:44 AM