IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

SUPER FAZA cu radarul

This topic is about SUPER FAZA cu radarul, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> SUPER FAZA cu radarul
Watcher
post Jul 17 2007, 11:06 AM
Post #1


CFO
******

Group: Membri
Posts: 2.695
Joined: 10-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 32.254



http://www.davesdaily.com/pictures/908-mis...ous-aussies.htm


--------------------
Avensis 2.2D4D, PatrolGR RD28TI, cu cutie manuala.
In cautare de masina spectaculoasa, veche si de toata ziua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Mariustom
post Aug 5 2007, 11:23 AM
Post #2


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



QUOTE(Cristi63246)
pai daca asta e meseria lor... tu daca ai fi in locul lor ce ai face ?? degeaba injuri plus ca pe ei nu sunt obligati sa iti dea tie explicatii dc stau acolo, cat timp stau, sa sa iti arate filmarea cu masina ta....


Cristi, meseria lor e de a preveni, prin simpla lor prezență ca pieton sau la volanul unei mașini marcată corespunzător, nu una civilă.
Nu promovez și nu sunt de acord cu vitezomanii, dar nici cu vânătoarea pe care o practică în cele mai perfide metode.
Nici nu-ți închipui câte metode aplică: de la aplicarea foliilor pe geamuri, până la poziționarea mașinii în locuri cât mai mascate și "dubioase".

Ca să nu vorbesc de folosirea INSTANT ON-ului precum și de folosirea neinstrucțională și neconformă a acelui întrerupător, de veioză, lucru interzis de Reglementările lor interne și de Manualul aparatului folosit și verificat FĂRĂ acel întrerupător !
Dar, discuția e prea lungă și poate degenera, așa că mă opresc aici.

Încă o dată zic: NU promovez și nu sunt de acord cu vitezomanii, dar de greșit cred că toți greșim, minim 99,99 % dintre noi tongue.gif, dar locurile unde sunt amplasate "radarele" nu sunt cele cu potențial pericol de accidente, ci locurile unde probabilitatea depășirii cu, să zicem, 15 km/h peste limita maximă de viteză este posibilă, de cele mai multe ori.
Dar, deja sunt de prea mult timp Off topic, așa că mă pedepsesc singur wallbash.gif

arigato.gif :wave:

ninja.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 07:04 PM