IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

CASCO:alarma auto versus imobilizator electronic

This topic is about CASCO:alarma auto versus imobilizator electronic, the author, viorel109094, wrote about: Am si eu nevoie de o parere avizata cu privire la un contract Casco pt un Mitsubishi Outlander 2007. Mai multe societati de asigurare ofera reduceri p ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> CASCO:alarma auto versus imobilizator electronic
viorel109094
post Jul 3 2007, 06:52 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 47
Joined: 27-June 07
From: Constanta
Member No.: 109.087



Am si eu nevoie de o parere avizata cu privire la un contract Casco pt un Mitsubishi Outlander 2007. Mai multe societati de asigurare ofera reduceri pt autoturismele dotate cu alarma simpla. In momentul in care am prezentat dotarile masinii, respectiv sistem de operare fara cheie si imobilizator electronic, am vazut ca agentii respectivi erau derutati. Mai precis nu erau siguri daca pot oferi bonusul deoarece formularul-tip avea casuta doar pt ,,cu/fara alarma". In general au acceptat sa ofere reducerea respectiva dar acum sint eu cel derutat. Daca accept o polita in care este bifata casuta ,,alarma" si-mi este furata masina nu risc sa pierd despagubirea pe motiv ca am dat o declaratie falsa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Watcher
post Jul 3 2007, 07:24 PM
Post #2


CFO
******

Group: Membri
Posts: 2.695
Joined: 10-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 32.254



Intrebarea trebuie descompusa in componente:
1) Este imobilizatorul alarma? Raspuns: NU.
2) Trebuiau sa accepte? Raspuns: NU.
3) Daca au acceptat-o si masina dispare, au cum sa demonstreze ca nu era alarma, din moment ce nu scrie nicaieri 'imobilizator electronic? Raspuns: NU smile.gif


--------------------
Avensis 2.2D4D, PatrolGR RD28TI, cu cutie manuala.
In cautare de masina spectaculoasa, veche si de toata ziua
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 09:47 PM