IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Masina SH din Germania

This topic is about Masina SH din Germania, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Masina SH din Germania
Sorin108813
post Jun 22 2007, 12:55 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 21-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 108.806



Salut !

Planuiesc sa-mi cumpar o masina SH in viitorul apropiat si cautand alternative a fost simplu sa-mi dau seama(stiu ca nu-s primul blush.gif ) ca o varianta f buna ar fi sa o aduc din Germania: cu toate cheltuielile(drum, inmatriculare si asigurare provizorie, taxa speciala), face mai putin decat aceeasi masina luata in tara. Aici, insa, intervine "beleaua": cum o aduc de acolo ? As putea merge eu, dar ar fi prima data cand as face asta si habar nu am cu ce se mananca asta, decat dpv teoretic(si stiti voi povestea cu socoteala de-acasa si cea din targ)... sau as putea sa apelez la cineva care face asta in mod regulat. Dar nici asta nu prea stiu cu ce se mananca: cat ii dau comision pers respective, ce face el si ce imi ramane mie de facut, cine plateste acolo(nu ii pot da banii pe mana) etc. In consecinta, motivul pt care va scriu este de a va cere informatii in legatura cu asta, in masura in care le aveti, desigur. A fost cineva de capul lui sa-si ia masina din afara ? Stiti pe cineva care aduce masini pt altii si dc da, cum procedeaza ? Orice ajutor e binevenit. Thx a million and good luck ! :cheers:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 05:32 PM