IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

probleme opel astra caravan 1,7dti

This topic is about probleme opel astra caravan 1,7dti, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> probleme opel astra caravan 1,7dti
sorin104403
post Apr 21 2007, 11:13 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 20-April 07
From: Barlad (Vaslui)
Member No.: 104.396



Salutare
Nu stiu cum sa incep, nu stiu daca ceea ce va relatez este un defect sau poate o lipsa de cunoastere.Am aceasta masina de un an si inca de cand am luato avea sa zic o problema .La ralanti luminile au o palpaiala, o fluctuatie a luminozitatii,dar numai in ralanti.Am fost deunazi la un service si am cerut sa fie pusa pe tester.Mecanicul mi-a spus ca nu poate citi nici o roare de la motor datorita faptului ca un releu blocheaza citirea oricaror informatii datorita tensiunii mari{14,5-15 }Am mers cu ea acolo fiindca mi se parea ca incepuse sa consume cam mult[ in afara localitatii 7-8%],asta am dedus vazand ca ,carburantul din rezervor scade mult mai repede ca inainte si fluctuiaza intre a se aprinde becul la carburant si a-mi arata cca 8 litri, mecanicul mi-a sugerat ca trebuie schimbata puntea de diode a alternatorului.Va intreb pe voi care aveti cunostinte cat de cat :care e valoarea tensiunii normale la incarcare?Si inca o chestie am observat ca acea eroare de apreciere a carburantului apare dupa ce parcurg cativa km, dimineata la rece imi arata valoarea reala, cum ar putea fi explicat acest lucru,ce se intampla daca merg cu ea in continuare asa?
AM o mare rugaminte la voi,daca are cineva un manual in limba romana pt opel astra caravan 1,7dti, please{id-mess:sorinstafie1975}
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 03:40 PM