IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

User Manual - Swift

This topic is about User Manual - Swift, the author, Dragosman, wrote about: Salut, Iata si primul meu post pe acest forum :bye: Vineri 23 martie mi-am ridicat de la BS micul meu Swift. Este 1.3 GS - 5 usi, argintiu. Evident ca ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> User Manual - Swift
Dragosman
post Mar 25 2007, 12:06 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



Salut,

Iata si primul meu post pe acest forum :bye:

Vineri 23 martie mi-am ridicat de la B&S micul meu Swift. Este 1.3 GS - 5 usi, argintiu. Evident ca imi place de mooorrrr!

Dar... evident exista un "dar"... cica tocmai la mine s-au tetminat User-Manualele. Rugamintea mea este daca are cineva in format electronic (pdf, word... orice altceva) un manual.

As vrea si eu sa-l rasfoiesc... pentru ca am cel putin 2 nelamuriri... Una legata de cd-player (daca se poate si cum fac sa vad tot titlul piesei- scrol) si cealalta legata de indicatorul de consum (cum resetez calculul consumului mediu)....

In caz ca nu are nimeni manualul.... poate se gaseste un binevoitor sa ma lumineze si pe mine.

Multumesc...si bine v-am gasit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristi102417
post Mar 25 2007, 05:14 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 24-March 07
From: Targoviste (Dambovita)
Member No.: 102.410



salut.
nu te pot ajuta cu problema ta. dar poate ma ajuti tu putin :wave: . mai precis zi-mi si mie cat a costat masinuta si ce dotari are in standard pe ea (dotarile mai importante gen abs, airbaguri, ac, cd, jante...etc).
si inca ceva: calculatorul de bord ce functii are? are consum instantaneu si consum mediu? si ce anvelope are standard modelul asta GS, cumva de 185?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragosman
post Mar 25 2007, 08:24 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



Avand in vedere ca sunt la primele mele posturi...ma abtin de la alte comentarii....

Iata AICI lista de dotari.
"Computerul de bord" indica doar consumul mediu si cel instantaneu, temperatura exterioara si ora.
Anvelopele sunt 185/60R15
Pret: 10550 euro + TVA (cum se poate vedea si in likul de mai sus)
Succes




Revenind la problema mea..... m-am prins cum sa resetez consumul mediu.... ramane valabila intrebarea cu scrol-ul la denumirea melodiilor.... poate se gaseste binevoitorul care sa ma lumineze si pe mine.... blink.gif ... sau poate sa gaseste cineva sa aiba manualul....

Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria102540
post Mar 26 2007, 12:38 AM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 25-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.533



Salutare...in cate saptamani ti'a fost livrata masina ? eu o astept pe a mea peste vreo sapt si ceva
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragosman
post Mar 26 2007, 01:57 AM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



QUOTE(maria102540)
Salutare...in cate saptamani ti'a fost livrata masina ? eu o astept pe a mea peste vreo sapt si ceva


Cam in 3 saptamani - asa cum am fost anuntat inca de la inceput.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teodor ionut7058...
post Mar 30 2007, 05:08 PM
Post #6


novice
**

Group: Membri
Posts: 25
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.576



Salut am un swift 1.3 glx . L-am ridicat pe 22-03-2007. Legat de user's manual aceeasi poveste! au numai in limba ungara! deci nu stiu ce sa cred ! Nu sunt asa sigur ca spun adevarul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suzuki_bs
post Apr 2 2007, 06:47 PM
Post #7


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 137
Joined: 28-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 59.633



Salut!
Intrucat s-a introdus in oferte si Swift-ul Sport , a fost necesara completarea manualului de utilizare. Pana acum toate bune si frumoase. Noul manual a fost trimis la traducere insa traducatorul autorizat care s-a ocupat de acest lucru nu a interpretat corect termenii tehnici. Drept urmare au aparut greseri . In prezent, textul este corectat de unul dintre colegii nostrii de la service si urmeaza a fi tiparit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sprite
post Apr 2 2007, 09:59 PM
Post #8


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 106
Joined: 14-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 94.920



QUOTE(Dragosman)
Rugamintea mea este daca are cineva in format electronic (pdf, word... orice altceva) un manual.


Daca te ajuta cu ceva, ai aici manualul de reparatii.


--------------------
2007 Suzuki Swift 1,3 GS
2003 Matiz 0,8 E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragosman
post Apr 3 2007, 01:50 PM
Post #9


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



QUOTE(suzuki_bs)
Salut!
Intrucat s-a introdus in oferte si Swift-ul Sport , a fost necesara completarea manualului de utilizare. Pana acum toate bune si frumoase. Noul manual a fost trimis la traducere insa traducatorul autorizat care s-a ocupat de acest lucru nu a interpretat corect termenii tehnici. Drept urmare au aparut greseri . In prezent, textul este corectat de unul dintre colegii nostrii de la service si urmeaza a fi tiparit.


Dar este foarte foarte bun si cel in engleza! Sau macar un PDF cu varianta in engleza - daca tiparit nu e....

Se poate?


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin103986
post May 11 2007, 11:23 AM
Post #10


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 158
Joined: 14-April 07
From: Oradea
Member No.: 103.979



Eu am ridicat ieri masina si, surpriza! Am manual in limba Romana! O sa incerc sa obtin manualul in format electronic si vi-l voi da cumva. Saptamana viitoare merg pana la ei sa-mi fac revizia de 1000 Km si le cer atunci si manualul.


--------------------

Saab 9-3 ARC 1.9 TiD 150 HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragosman
post Aug 3 2007, 12:32 PM
Post #11


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



QUOTE(Catalin103986)
Eu am ridicat ieri masina si, surpriza! Am manual in limba Romana! O sa incerc sa obtin manualul in format electronic si vi-l voi da cumva. Saptamana viitoare merg pana la ei sa-mi fac revizia de 1000 Km si le cer atunci si manualul.


ei? vreo veste noua?


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin103986
post Aug 6 2007, 11:08 AM
Post #12


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 158
Joined: 14-April 07
From: Oradea
Member No.: 103.979



Sorry, nimic... Daca va intereseaza ceva in mod deosebit, pot sa ma uit si sa va spun...


--------------------

Saab 9-3 ARC 1.9 TiD 150 HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel109380
post Sep 21 2007, 04:28 PM
Post #13


novice
**

Group: Membri
Posts: 23
Joined: 1-July 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 109.373



User manual pentru varianta din India a Swiftului (Maruti Swift) + ceva manuale:
http://www.marutiswift.com/brochure.aspx

Manualul e destul de asemanator cu varianta in lb. romana (mai puti partea cu keyless entry).


--------------------
Swift 1.5GS 5u Grey
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suzuki_bs
post Sep 23 2007, 12:12 PM
Post #14


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 137
Joined: 28-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 59.633



Salut Dragosman!
Un manual de utilizare pentru Swift in limba romana te va astepta in locatia din Stefan cel Mare nr.15. Cand poti veni sa-l ridici?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragosman
post Oct 6 2007, 09:50 PM
Post #15


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



QUOTE(suzuki_bs @ Sep 23 2007, 12:12 PM) *
Salut Dragosman!
Un manual de utilizare pentru Swift in limba romana te va astepta in locatia din Stefan cel Mare nr.15. Cand poti veni sa-l ridici?



Ohoooo ce veste! Nu am mai intrat de mult pe forum ...si surpriza! Au aparut manualele! Luni trec pe acolo!

Multam' !


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragosman
post Oct 10 2007, 08:30 AM
Post #16


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 21-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.225



In sfarsit am intrat in randul lumii! Am manual de utilizator.... Nu ca din martie si pana acum nu am descoperit singur tot ceea ce nu stiam - dar mi-a facut placere sa il rasfoiesc si sa imi confirm anumite lucruri. thumbsup.gif

Multumesc.

P.S. Tot am aflat ceva nou: cum sa schimb luminozitatea ceasurilor de bord biggrin.gif


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 12:00 AM