Help - Search - Members - Calendar
Full Version: User Manual - Swift
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
Dragosman
Salut,

Iata si primul meu post pe acest forum :bye:

Vineri 23 martie mi-am ridicat de la B&S micul meu Swift. Este 1.3 GS - 5 usi, argintiu. Evident ca imi place de mooorrrr!

Dar... evident exista un "dar"... cica tocmai la mine s-au tetminat User-Manualele. Rugamintea mea este daca are cineva in format electronic (pdf, word... orice altceva) un manual.

As vrea si eu sa-l rasfoiesc... pentru ca am cel putin 2 nelamuriri... Una legata de cd-player (daca se poate si cum fac sa vad tot titlul piesei- scrol) si cealalta legata de indicatorul de consum (cum resetez calculul consumului mediu)....

In caz ca nu are nimeni manualul.... poate se gaseste un binevoitor sa ma lumineze si pe mine.

Multumesc...si bine v-am gasit.
cristi102417
salut.
nu te pot ajuta cu problema ta. dar poate ma ajuti tu putin :wave: . mai precis zi-mi si mie cat a costat masinuta si ce dotari are in standard pe ea (dotarile mai importante gen abs, airbaguri, ac, cd, jante...etc).
si inca ceva: calculatorul de bord ce functii are? are consum instantaneu si consum mediu? si ce anvelope are standard modelul asta GS, cumva de 185?
Dragosman
Avand in vedere ca sunt la primele mele posturi...ma abtin de la alte comentarii....

Iata AICI lista de dotari.
"Computerul de bord" indica doar consumul mediu si cel instantaneu, temperatura exterioara si ora.
Anvelopele sunt 185/60R15
Pret: 10550 euro + TVA (cum se poate vedea si in likul de mai sus)
Succes




Revenind la problema mea..... m-am prins cum sa resetez consumul mediu.... ramane valabila intrebarea cu scrol-ul la denumirea melodiilor.... poate se gaseste binevoitorul care sa ma lumineze si pe mine.... blink.gif ... sau poate sa gaseste cineva sa aiba manualul....

Multumesc
maria102540
Salutare...in cate saptamani ti'a fost livrata masina ? eu o astept pe a mea peste vreo sapt si ceva
Dragosman
QUOTE(maria102540)
Salutare...in cate saptamani ti'a fost livrata masina ? eu o astept pe a mea peste vreo sapt si ceva


Cam in 3 saptamani - asa cum am fost anuntat inca de la inceput.
teodor ionut70583
Salut am un swift 1.3 glx . L-am ridicat pe 22-03-2007. Legat de user's manual aceeasi poveste! au numai in limba ungara! deci nu stiu ce sa cred ! Nu sunt asa sigur ca spun adevarul!
suzuki_bs
Salut!
Intrucat s-a introdus in oferte si Swift-ul Sport , a fost necesara completarea manualului de utilizare. Pana acum toate bune si frumoase. Noul manual a fost trimis la traducere insa traducatorul autorizat care s-a ocupat de acest lucru nu a interpretat corect termenii tehnici. Drept urmare au aparut greseri . In prezent, textul este corectat de unul dintre colegii nostrii de la service si urmeaza a fi tiparit.
sprite
QUOTE(Dragosman)
Rugamintea mea este daca are cineva in format electronic (pdf, word... orice altceva) un manual.


Daca te ajuta cu ceva, ai aici manualul de reparatii.
Dragosman
QUOTE(suzuki_bs)
Salut!
Intrucat s-a introdus in oferte si Swift-ul Sport , a fost necesara completarea manualului de utilizare. Pana acum toate bune si frumoase. Noul manual a fost trimis la traducere insa traducatorul autorizat care s-a ocupat de acest lucru nu a interpretat corect termenii tehnici. Drept urmare au aparut greseri . In prezent, textul este corectat de unul dintre colegii nostrii de la service si urmeaza a fi tiparit.


Dar este foarte foarte bun si cel in engleza! Sau macar un PDF cu varianta in engleza - daca tiparit nu e....

Se poate?
Catalin103986
Eu am ridicat ieri masina si, surpriza! Am manual in limba Romana! O sa incerc sa obtin manualul in format electronic si vi-l voi da cumva. Saptamana viitoare merg pana la ei sa-mi fac revizia de 1000 Km si le cer atunci si manualul.
Dragosman
QUOTE(Catalin103986)
Eu am ridicat ieri masina si, surpriza! Am manual in limba Romana! O sa incerc sa obtin manualul in format electronic si vi-l voi da cumva. Saptamana viitoare merg pana la ei sa-mi fac revizia de 1000 Km si le cer atunci si manualul.


ei? vreo veste noua?
Catalin103986
Sorry, nimic... Daca va intereseaza ceva in mod deosebit, pot sa ma uit si sa va spun...
Gabriel109380
User manual pentru varianta din India a Swiftului (Maruti Swift) + ceva manuale:
http://www.marutiswift.com/brochure.aspx

Manualul e destul de asemanator cu varianta in lb. romana (mai puti partea cu keyless entry).
suzuki_bs
Salut Dragosman!
Un manual de utilizare pentru Swift in limba romana te va astepta in locatia din Stefan cel Mare nr.15. Cand poti veni sa-l ridici?
Dragosman
QUOTE(suzuki_bs @ Sep 23 2007, 12:12 PM) *
Salut Dragosman!
Un manual de utilizare pentru Swift in limba romana te va astepta in locatia din Stefan cel Mare nr.15. Cand poti veni sa-l ridici?



Ohoooo ce veste! Nu am mai intrat de mult pe forum ...si surpriza! Au aparut manualele! Luni trec pe acolo!

Multam' !
Dragosman
In sfarsit am intrat in randul lumii! Am manual de utilizator.... Nu ca din martie si pana acum nu am descoperit singur tot ceea ce nu stiam - dar mi-a facut placere sa il rasfoiesc si sa imi confirm anumite lucruri. thumbsup.gif

Multumesc.

P.S. Tot am aflat ceva nou: cum sa schimb luminozitatea ceasurilor de bord biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.