IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Dacia break,rulment grup conic dereglat,va rog ajutor!

This topic is about Dacia break,rulment grup conic dereglat,va rog ajutor!, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Dacia break,rulment grup conic dereglat,va rog ajutor!
Dan99794
post Feb 19 2007, 03:50 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 19-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 99.787



Oameni buni,problema mea,e cam asta:cu vreo 3 luni in urma,am pus planetare noi,la cutie cu 5 si am schimbat si simeringurile,bineinteles.Buuuuun,la scurt timp insa,au inceput sa apara sub fata pete de ulei care ma terorizau,fapt care m-a determinat sa-ncep sa-mi bag nasul si patentul pe dedesubt,pina am ajuns si la piulita aceea cu aripioare care stringe rulmentul grupului conic stinga,crezind ca voi stringe simeringul sa nu mai pice valvolina.Dupa isprava asta am aflat ca am facut o prostie,norocul e ca nu am mers asa nici 50 de km,la sfatul unui meserias care nu era dispus sa se bage sub masina,m-am bagat ca o rima pe frigul de zilele astea si am slabit inapoi ce am strins aproximativ.Problema e ca nu mai nimeresc reglajul original,nu gasesc nici un semn anterior,in viteza 4 si 5,masina gijie si urla la viteza mai mare,va rog sa ma ajutati s-o fac la loc,dar daca aveti rabdare sa-mi explicati in amanunt cum sa fac,ca pentru un om prost,asa!Multumesc Dan Bucuresti dan_ok_68@masini.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 09:52 AM