IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

facut tandari o caruta

This topic is about facut tandari o caruta, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> facut tandari o caruta
vasilke95754
post Dec 31 2006, 05:17 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 95.747



noapte fiind, mergand cu maxim 80 km/h in afara localitatii pe raza comunei plopana intre razesii noi si straninoasa (parca)in timp ce treceam pe lg o masina ce venea din sens opus si al carei far din dr batea mai sus decat cel din stg (exact pe invers) am avut supriza de a descoperi in raza farurilor o mare caruta care pana atunci fusese invizibila (pt ca eu baiat finut nu folosesc faza lunga daca vad stourile sau farurile altei masini in fata). Rezultat: frana .. caruta facuta tandari omul in sant teafar si nevatamat, caii teferi si ei masina cu spoiler crapat , far si proiector dreapta varza, aripa mototolita capota indoita, roata din partea dreapta in pozitie anormala . Dobitocul (si nu ma refer la unul din cai) plecase de acasa sa ia un pachet de tigari cu caruta si pe drum facuse un popas si la crasma... Mers la politie luat proces verbal , luat autorizatie. luat platforma ajuns acasa bagat masina in service acum sa vedem de unde fac rost de bani. Ce ma intereseaza pe mine este:
1) care sunt pasii care trebuiesc urmati ca pe baza facturilor de transport si reparatie masina sa il dau in judeata si sa imi recuperez banii sau sa il bag in parnaie daca refuza si astfel sa scutesc si pe altii de astfel de surprize. (va rog cat mai explicit pt ca nu am mai avut de a face cu asa ceva)
2) am inteles ca mai sus numitul dobitoc e handicapat si ia pensie de la stat ... nu cred ca era fizic pt ca nu arata deci pp ca e psihic. Prin urmare va trebui sa ii acctionez in instanta tatal care l-a trimis sa ii cumpere tigari incredintandu-i caruta desi stia de starea lui ??
3) imi trebuie avocat ?? cat m-ar costa o consultaie sau reprezentarea si cine urmeaza sa plateasca avocatul si cheltuielile de judecata in cazul in care ies castigator.
Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare indrumari! La multi ani si un an nou mai bun .. cel putin mai bun ca al meu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 04:03 AM