IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

FM transmitter

This topic is about FM transmitter, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> FM transmitter
claudiu92144
post Nov 11 2006, 10:57 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 11-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 92.137



Salut. Mi-am cumparat pt masina un FM transmitter ca sa-mi leg mp3 la el. E o mare teapa se aude naspa si deabia gasesc frecventele. Am inteles ca exista ceva mai bun o caseta cu fir audio care o bagi in suprtul de casetofon si apoi firul audio il conectezi la mp3 player. Stie cineva unde pot gasi asa ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Bogdan84367
post Feb 11 2007, 11:41 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 9-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 84.360



Da-mi voie sa te contrazic, nu stiu ce model de fm transmiter ai tu de nu-ti retine ultima melodie ascultata, insa al meu o face asa ca toata argumentatia ta cade. L-am lasat si cateva zile in masina conectat la priza de 12 V, iar cand i-am dat drumul a inceput de unde il oprisem adica in timpul derularii unei melodii. Am cautat unul inainte de a mi-l cumpara care sa aiba si aceasta optiune si in consecinta gasindu-l, l-am luat. Acum in privinta claritatii, boxele de pe masina adica 4 boxe si 4 twetere redau foarte bine pentru un pretentios mediu(mentionez ca ascult de regula mai tare nu ptr ca sunt surd ci ptr ca imi place sa aud toate instrumentele folosite), desigur aici nu vorbim de maniacii ce cheltuiesc mii de euro pe un sistem audio performant de masina unde evident folosirea lui este limitata de spatiu foarte mic. In concluzie eu zic ca fm transmiter-ul este o solutie buna ptr cei care nu au mp3 player pe masina, doar ca trebuie acordata putina atentie detaliilor tehnice ale aparatului inainte de a-l cumpara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 09:05 AM