IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Mazda 323 Protege adusa din Canada

This topic is about Mazda 323 Protege adusa din Canada, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Mazda 323 Protege adusa din Canada
Adrian91085
post Oct 30 2006, 03:39 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 30-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 91.078



Salut

Vreau sa-mi aduc masina din Canada si tot incerc de luni bune sa aflu cit mai multe in legatura cu taxele pe care le-as plati si ce trebuie facut pentru a o inscrie.
Masina e o Mazda 323 Protege, pe care am luat-o noua in 2000. M-am intors in Romania in decembrie 2005. Am condus o Nubira II a socrului pentru citeva luni, acum mi-am luat un megan sedan, dar tot mai pling dupa Mazda mea. Timp de 5 ani nu am avut probleme cu ea si cred ca as mai folosi-o inca multi ani de acum incolo. Arata impecabil, merge la fel ca atunci cind era noua, dar daca vreau sa o vind acolo nu iau mai mult de 7-8 mii CAD (~5-6000 Euro).

Problemele ar putea sa inceapa dupa ce o aduc aici. Cineva de la RAR mi-a spus ca trebuie omologata (cam 25 milioane lei). Apoi mai sint si taxele.

Ce ma sfatuiti?
Sa ma astept la ceva avantaje in privinta asta de la 1 ianuarie 2007.

Thanks

Mazda 323 Protege SE, an 2000
1600cc, manual 5 viteze, AC, RadioCD
fara: ABS, inchidere centralizata, geamuri electrice (am zis ca mai putine brizbrizuri = posibilitate de defect mai mica) (oricum nici nu le-am simtit lipsa)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 03:30 PM