IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ce ziceti despre noul Opel corsa?

This topic is about ce ziceti despre noul Opel corsa?, the author, gab88818, wrote about: Salutare, sunt nou pe aici si as vrea sa cumpar o masina noua, de aceea va cer si eu o parere. ce spuneti despre un opel corsa model 2007 1.3 CDTI? Mu ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> ce ziceti despre noul Opel corsa?
gab88818
post Oct 3 2006, 03:20 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 2-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 88.811



Salutare,
sunt nou pe aici si as vrea sa cumpar o masina noua, de aceea va cer si eu o parere. ce spuneti despre un opel corsa model 2007 1.3 CDTI?
Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristian88423
post Oct 3 2006, 05:40 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 34
Joined: 27-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 88.416



In primul rand motorul de 1.3 Multijet de origine Fiat este o bijuterie. Cantareste doar 130 kg., este cel mai compact motor diesel din clasa lui si este disponibil in 2 trepte de putere: 75 CP(turbina cu geometrie fixa) si
90 CP(turbina cu geometrie variabila). Masina este constriuita pe aceiasi platforma cu Fiat Grande Punto. Ca dimensiuni, este mai scurt decat acesta din urma cu 4 cm. Noua generatie Corsa este o masina reusita, cu un pret corect, dar din pacate optionalele ii ridica mult pretul. Ramane sa vedem cum se va descurca intr-un test comparativ cu referinta din aceasta clasa: Peugeot 207.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gab88818
post Oct 4 2006, 03:17 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 2-October 06
From: Bucuresti
Member No.: 88.811



Mi se pare ca opel corsa este mai ieftina decat celelalte enumerate de tine(grande punto si 207). Nu stiu cum sunt costurile de intretinere la cele 3 modele. Mie personal nu imi place peugeot 207.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alcris01
post Oct 6 2006, 04:09 PM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 204
Joined: 21-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 87.834



L-am vazut si eu, e super, cred ca va concura teribil Peugeot 207, dar fiind o masina germana, concluzia se impune de la sine. E mai mare in toate dimensiunile si deci mai confortabil decat vechiul Opel Corsa, care nu a fost o masina rea. Cat despre motorizare, mergand pe traditia Opel, sunt convins ca va fi foarte economica la cilindreea de 1.3 litri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 11:54 PM