IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Intamplare "hazlie" azi la un service din Slatina.

This topic is about Intamplare "hazlie" azi la un service din Slatina., the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Intamplare "hazlie" azi la un service din Slatina.
M A R K
post Aug 2 2006, 08:42 PM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 75
Joined: 23-June 06
From: Slatina
Member No.: 80.655



Sa vedeti ce mi s-a intamplat azi.
Plec frumos de dimineata si imi iau consumabile pentru revizie la 10.000 km ulei , filtre , placute..etc.
Ma mai invart un pic prin oras si pe la 11.30 am ajung la un service sa imi schimbe toate cele .
Astept frumos la rand ..era un bmw serie 7 cu schimbat placute si o laguna revizie generala.
OK trece cam 1h - 1.30 h timp in care ma chioream pe reviste si la masinile expuse la vanzare (sh..le aduc cu tirul din Germania).
In fine vine si randul meu ..urca masina pe elevator..ne uitam pe sub ea ..toate ok..desfac rotile si imi spun ca nu are rost sa schimb inca placutele.
Si acum surpriza..............PICA CURENTUL ELECTRIC !!!!
Si ciresica mea ramasa sus pe elevator si acolo va ramane pana se rezolva problema cu curentul electric.
Ce s-a intamplat de fapt : in zona s-au facut sapaturi si au rupt cablul de alimentare cu energie electrica ....si iaca na belea.
Pe la 15.00 se tot agita patronul de la service cu cei de la Electrica dar cand am auzit despre ce este vorba am plecat acasa ca stateam degeaba.
Si tare greu este fara masina...nu ca as fi un lenes...dar te misti mai repede sa-ti rezolvi tot felul de probleme.
Intrebare : are rost sa ma cert cu cei de la service ? consider ca nu au nici o vina si nici firea mea nu este certareata
Daca nu se rezolva nici maine eu ce naiba fac fara masina ?
Daca doriti sa discutam despre cele de mai sus va astept cu raspunsuri.
Sa fie o seara placuta pentru toti!!!


--------------------
OPEL ASTRA CARAVAN 2.0 DTI 101 CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 01:24 PM