Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intamplare "hazlie" azi la un service din Slatina.
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
M A R K
Sa vedeti ce mi s-a intamplat azi.
Plec frumos de dimineata si imi iau consumabile pentru revizie la 10.000 km ulei , filtre , placute..etc.
Ma mai invart un pic prin oras si pe la 11.30 am ajung la un service sa imi schimbe toate cele .
Astept frumos la rand ..era un bmw serie 7 cu schimbat placute si o laguna revizie generala.
OK trece cam 1h - 1.30 h timp in care ma chioream pe reviste si la masinile expuse la vanzare (sh..le aduc cu tirul din Germania).
In fine vine si randul meu ..urca masina pe elevator..ne uitam pe sub ea ..toate ok..desfac rotile si imi spun ca nu are rost sa schimb inca placutele.
Si acum surpriza..............PICA CURENTUL ELECTRIC !!!!
Si ciresica mea ramasa sus pe elevator si acolo va ramane pana se rezolva problema cu curentul electric.
Ce s-a intamplat de fapt : in zona s-au facut sapaturi si au rupt cablul de alimentare cu energie electrica ....si iaca na belea.
Pe la 15.00 se tot agita patronul de la service cu cei de la Electrica dar cand am auzit despre ce este vorba am plecat acasa ca stateam degeaba.
Si tare greu este fara masina...nu ca as fi un lenes...dar te misti mai repede sa-ti rezolvi tot felul de probleme.
Intrebare : are rost sa ma cert cu cei de la service ? consider ca nu au nici o vina si nici firea mea nu este certareata
Daca nu se rezolva nici maine eu ce naiba fac fara masina ?
Daca doriti sa discutam despre cele de mai sus va astept cu raspunsuri.
Sa fie o seara placuta pentru toti!!!
air_wolf
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif e tare faza. n-ai de ce sa te certi cu service-ul, cel mult sa ii ajuti ca martor intr-un proces cu electrica. ei pierd multi bani daca nu lucreaza. in locul lor le ceream daune pe ziua respectiva, pentru ca aveam programari si toate cele. le poti sugera asta.
M A R K
Inca o chestie ..este un service nou ..si utilaje deasemenea.
Stiam ca elevatoarele vechi urcau electric dar la coborare apasau o pedala si era o chestie hidraulica.Ei la elevatoarele acestui service urca si coboara electric.
Asta este ..mai este si maine o zi.
ivghenie74744
inchiriau un generator electric si dadeau masina jos. pai daca se judeca si pana la verdict electrica nu i branseaza la retea? :minigun:
CPI
E fun mai ales cind nu mi se intimpla mie. Sigur ca si eu as fi incercat sa fac haz de necaz dar una d-asta nu iti pica bine
vma
nu cred ca are rost cearta totusi daca ar fi cazul unui proces, legal tu dai serivce-ul in judecata si ei trebuie sa iti plateasca daune ca tu nu ai ajuns la o intalnire de afaceri din cauza lipsei masinii si tocmai ai pierdut un contract de 200.000 de euro biggrin.gif La randul lor service-ul va da in judecata Electrica sa isi recupereze paguba. Esta ca si in cazul in care cumperi un produs stricat. Ti-l schimba magazinul, nu fabrica. Este de datoria magazinului dupa aia sa isi recupereze paguba de la producator.
M A R K
Departe de mine ganduri rele!
Astazi de dimineata m-a dus seful service-ului cu masina lor la job si m-a intrebat daca vreau sa mi-o aduca acolo, dar am refuzat pentru ca tot trebuia sa ajung acolo sa platesc factura.
In fine este super ca am masina inapoi si pot sa ma duc unde vreau si cand vreau.
TLS-09
QUOTE(vma)
totusi daca ar fi cazul unui proces, legal tu dai serivce-ul in judecata si ei trebuie sa iti plateasca daune ca tu nu ai ajuns la o intalnire de afaceri din cauza lipsei masinii si tocmai ai pierdut un contract de 200.000 de euro biggrin.gif

Perfect adevarat doar daca poti dovedi ca nu s-a incheiat contractul din acea cauza. Practic este imposibil, teoretic da.
Oricum bine ca s-a rezolvat problema .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.