IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

unde ma duc pt o testare "adevarata" a masinii mel

This topic is about unde ma duc pt o testare "adevarata" a masinii mel, the author, Sorin64867, wrote about: salut am o mare dilema: tre sa ma duc cu masinuta mea (un seat cordoba din 2001, 1.9 tdi, 90 cp) la o diagnoza serioasa si nu stiu la cine sa fac vizi ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> unde ma duc pt o testare "adevarata" a masinii mel
Sorin64867
post Feb 15 2006, 01:19 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 8-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 64.860



salut
am o mare dilema: tre sa ma duc cu masinuta mea (un seat cordoba din 2001, 1.9 tdi, 90 cp) la o diagnoza serioasa si nu stiu la cine sa fac vizita de rigoare. stiu ca la porsche nu e tocmai indicat, asa ca ar mai ramane (din ce am vazut pe forum) metrotehnica si alto syncro. problema e ca la metrotehnica am vrut sa ma duc asta vara la revizie si, cand am sunat la ei, mi s-au parut si cam aroganti si destul de scumpi. asa ca dilema se face tot mai sinistra - unde ma duc totusi cu masina?
si daca tot am ajuns aici, sa va spun si care e problema mea: din motive necunoscute, se intampla ca uneori raman fara acceleratie in momente dintre cele mai bizare. asta inseamna ca pot sa apas oricat pe pedala, ca nu reactioneaza. masina se duce pe la 1300 ture si acolo ramane. daca o las cateva ore, isi revine - ciudat e ca de fiecare data am problema asta in perioade "umede" - ploaie/ zapada, dar nu de fiecare data cand ploua/ ninge. la inceput am dat vina pe filtrul de motorina, unde era o garnitura plesnita. dupa aia am schimbat potentiometrul de acceleratie - degeaba, masina a repetat figura. ultima varianta este ca ar fi intrat apa in computerul din motor si s-au produs ceva scurtcircuite. dar dupa ce s-au sters erorile, masina merge beton...
am ajuns sa ma intreb de fiecare data cand plec cu masina daca o sa apuc sa ies macar din curtea blocului (asta de prin decembrie incoace) si, normal, vreau sa o repar. asa ca, daca ma puteti ajuta cu un sfat, va raman mai mult decat dator: unde ma duc pt o testare "adevarata" a masinii mele?
va multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Feb 15 2006, 02:38 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Un sfat sincer si dezinteresat: da-mi MP si te pun in legatura cu o persoana ce poate sa te ajute cu o testare VAG-Com profesionala si cu sfaturi pe masura. Sau daca doresti, contacteaza-l pe Malin, aici pe forum.
arigato.gif


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 2nd May 2024 - 05:44 AM