IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Logan diesel vs Renault Symbol Fidji 1.5 dci

This topic is about Logan diesel vs Renault Symbol Fidji 1.5 dci, the author, adrian55722, wrote about: cand va au imi vine rau ca clio e facut in turcia si loganu in romania parca nu tot piese de reault se folosesc.Clio in afara de finisaje putin e infe ... To read more just scroll down

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Logan diesel vs Renault Symbol Fidji 1.5 dci
adrian55722
post Sep 20 2005, 01:14 PM
Post #41


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 15
Joined: 14-September 05
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 55.715



cand va au imi vine rau ca clio e facut in turcia si loganu in romania parca nu tot piese de reault se folosesc.Clio in afara de finisaje putin e inferior loganului si ca design,confort si ce mai vrei tu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G a B o S
post Oct 1 2005, 12:09 PM
Post #42


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 130
Joined: 27-September 05
From: Bucuresti
Member No.: 56.829



Cred ca nu traim pe aceeasi lume oameni buni. Nu inteleg cum se poate spune ca loganu e mai bun decat un symbol.

Symbol e de fapt un Clio cu potbagaj, Clio care este o masina consacrata in toata lumea, pe cand loganul este la inceput de drum, in caz ca nu va amintiti acum 3-4 luni nici macar crickul nu mergea ca lumea nemaivorbind de faptul ca are un consum de faci plinu cu debitul a 3 carti de credit.
Diferenta de confort nu mi se pare ca exista tinand cont de ceea ce obtii la un symbol fidji.
Dieselu de pe fidji de 10.500 e de 80 de cai si in banii astia ai si aer conditionat (care pe loganul diesel nici macar nu exista - la fel ca la solenza diesel nu a mai avut loc smile.gif) ), vopsea metalizata, jante de aliaj usor,airbaguri, ABS, EBD, scaune reglabile pe inaltime (la fel care nu prea apar pe logan), si nu in ultimul rand un nume (pe symbol chiar scrie renault nu ca pe logan - by renault).
si de ce ar fi mai bun loganu cand a fost facut tot in tenta lui symbol (o masina de ieftina de familie, in care in spiritu balcanic sa itzi cari si sacii de ipsos cand itzi zugravesti casa, sau cartofii cand vii de la mamica de la tzara - si symbol are 510 l la portbagaj).
Si nu CUTIA DE PE LOGAN NU E DE PE MEGANE - e facuta sub acelasi concept.(tzeapa celor care au crezut asta). E din aceasi gama recte jh3 dar nu e acelasi model.
Acu ramane la latitudinea fiecaruia dar mai e o kestie care se numeste design (asta e doar parerea mea) - symbol are nu arata la fel ca o cutie de pantofi si nu are o garda la sol de suv sa se rastoarne la 90 la ora.
P.S. Symbolu vine echipat cu cauciucuri GOOD YEAR GT2 nu cu montana sau sava. Asa ca la capitolu asta - no comment.
Si un lucru mai e de zis - io nu am incredere in romanashi mei care au sunt in stare sa itzi ceara bani si pe suportu de numere.
Si calculatoru de pe logan e chiar foarte bun sa itzi faci nervi cand vezi consumu. smile.gif)
off topic: bravo lor daca forumu e sponsorizat, macar si au ales o marca de masini k lumea nu vrajeli.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 30th April 2024 - 03:48 PM