IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Galerie evacuare sport Swift

This topic is about Galerie evacuare sport Swift, the author, yir, wrote about: Din ce am gasit pe net sunt 2 modele pentru Suzuki Swift. Unul dintr-o bucata si altul format din doua parti, difera usor design-ul dar pretul e foart ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Galerie evacuare sport Swift, sau popular serpisori evacuare
yir
post Oct 28 2008, 10:43 AM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 222
Joined: 8-October 07
From: Bucuresti - Buzau
Member No.: 114.991



Din ce am gasit pe net sunt 2 modele pentru Suzuki Swift. Unul dintr-o bucata si altul format din doua parti, difera usor design-ul dar pretul e foarte apropiat. Are cineva idee daca exista vreo firma in Romania care sa lucreze la fel de frumos si care sa faca asa ceva?
Attached File(s)
Attached File  sp_a0712.jpg ( 112.52K ) Number of downloads: 20
Attached File  SS720K.jpg ( 19.52K ) Number of downloads: 12
 


--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kta
post Oct 30 2008, 11:03 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 17-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.138



Daca nu raspunde nimeni, hai sa raspund eu smile.gif

Sunt firme care fac asa ceva. Nu stiu insa de calitatea lucrarii. Cauta pe forumul patru-tuning smile.gif Si mai era o firma in Arad parca, Dog Tuning care facuse niste chestii foarte faine. Mi se pare ca si la Borla poti sa faci. Totusi trebuie sa te astepti la un pret destul de mare.


--------------------
Swift 1.3 GS, Sunlight Copper
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yir
post Oct 30 2008, 03:46 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 222
Joined: 8-October 07
From: Bucuresti - Buzau
Member No.: 114.991



Am vazut ceva poze pe net cu lucrari facute pe la noi si nu era nimic facut cum trebuie. Ca sa nu il faci degeaba, tevile trebuie sa aibe un anumit diametru si o anumita lungime. Dupa ceva cautari pe net am aflat lucruri interesante si m-am hotarat ca e mai bine sa strang bani si sa il iau de afara.
Din modelele postate mai sus, cel mai bun e modelul din stanga.


--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DragosT
post Nov 17 2008, 05:57 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 16-November 08
Member No.: 118.547



Eu stiu ca dimensiunea unei sectiuni trebuie sa fie de 70 cm. Arta de a le face pe toate 4 sa plece din puncte diferite si sa se uneasca intr-unul comun da si forma asta ondulata, "serpisori". Mai stiu ca, dupa modul in care se pre-unesc sectiunile, adica cilindrul 4-2 si 1-3 sau 1-4 si 2-3 difera serviciile oferite de serpisori, respectiv ofera cuplu ori putere. Sunt si eu interesat de asa ceva, pentru un motor G13BB 16 valve OHC, 62 (64) kw, daca ar fi de-a gata, de vanzare. Mestesugariti nu ma incanta, pentru ca sudurile exterioare daca se pot polisha, cele interioare foarte greu (necesite anumite scule) si cu siguranta nici nu vor fi, adica, nu vreau lag si piedici in evacuare. Sa nu mai vorbesc de material. In comert se gasesc inoxuri de calitate proasta, casante. Ca sa iau ceva bun ma costa prea mult, pentru ca nu-i de uz personal si in cantitate mica nu se baga nimeni sa aduca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
XENON
post Nov 19 2008, 02:19 AM
Post #5


sofer
***

Group: Membri
Posts: 66
Joined: 24-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 118.032



Evitati service-ul de evacuari Borla din Stefanesti, sunt FOARTE NEprofesionisti, v-o spun din proprie experienta. Ca dovada, pe saitul RomcatBorla in dreptul acestui service este precizat f. clar: FRANCIZA. Daca n-ar fi avut plangeri, nu cred ca mai faceau aceasta precizare.


--------------------
Citroen C1 1.0VVT-i tunat (si fulgerat :)))...): MAK Fever 5R wheels, Sebring exhaust, K&N 57i High-Flow intake kit, Philips X-Treme Power lights, Denso Iridium Power performance spark plugs and more...
A, era sa uit, si probabil un SSS pe drum... TRAIASCA CRIZA AUTO SI REDUCERILE DE PRETURI PE CARE LE VA ADUCE!!! :)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 08:47 AM