Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Galerie evacuare sport Swift
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
yir
Din ce am gasit pe net sunt 2 modele pentru Suzuki Swift. Unul dintr-o bucata si altul format din doua parti, difera usor design-ul dar pretul e foarte apropiat. Are cineva idee daca exista vreo firma in Romania care sa lucreze la fel de frumos si care sa faca asa ceva?
kta
Daca nu raspunde nimeni, hai sa raspund eu smile.gif

Sunt firme care fac asa ceva. Nu stiu insa de calitatea lucrarii. Cauta pe forumul patru-tuning smile.gif Si mai era o firma in Arad parca, Dog Tuning care facuse niste chestii foarte faine. Mi se pare ca si la Borla poti sa faci. Totusi trebuie sa te astepti la un pret destul de mare.
yir
Am vazut ceva poze pe net cu lucrari facute pe la noi si nu era nimic facut cum trebuie. Ca sa nu il faci degeaba, tevile trebuie sa aibe un anumit diametru si o anumita lungime. Dupa ceva cautari pe net am aflat lucruri interesante si m-am hotarat ca e mai bine sa strang bani si sa il iau de afara.
Din modelele postate mai sus, cel mai bun e modelul din stanga.
DragosT
Eu stiu ca dimensiunea unei sectiuni trebuie sa fie de 70 cm. Arta de a le face pe toate 4 sa plece din puncte diferite si sa se uneasca intr-unul comun da si forma asta ondulata, "serpisori". Mai stiu ca, dupa modul in care se pre-unesc sectiunile, adica cilindrul 4-2 si 1-3 sau 1-4 si 2-3 difera serviciile oferite de serpisori, respectiv ofera cuplu ori putere. Sunt si eu interesat de asa ceva, pentru un motor G13BB 16 valve OHC, 62 (64) kw, daca ar fi de-a gata, de vanzare. Mestesugariti nu ma incanta, pentru ca sudurile exterioare daca se pot polisha, cele interioare foarte greu (necesite anumite scule) si cu siguranta nici nu vor fi, adica, nu vreau lag si piedici in evacuare. Sa nu mai vorbesc de material. In comert se gasesc inoxuri de calitate proasta, casante. Ca sa iau ceva bun ma costa prea mult, pentru ca nu-i de uz personal si in cantitate mica nu se baga nimeni sa aduca.
XENON
Evitati service-ul de evacuari Borla din Stefanesti, sunt FOARTE NEprofesionisti, v-o spun din proprie experienta. Ca dovada, pe saitul RomcatBorla in dreptul acestui service este precizat f. clar: FRANCIZA. Daca n-ar fi avut plangeri, nu cred ca mai faceau aceasta precizare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.